امواج وای فای همان امواج رادیویی هستند. عوامل زیادی باعث تغییر در این امواج ,وجود دارد که این تغییرها باعث ضعیف شدن این امواج می تواند بشود.در صورتی که نکات زیر رعایت شود امواج وایفای شما قوی تر از قبل می شود و در نقطه های کور خانه بهتر پخش می شوند. بهبود wifi کاری راحت است که در چند دقیقه می توانید آن را انجام دهید.

کافیست چند دقیقه از وقت خود را بر روی این موضوع بگذارید.

مودم وای فای

انتن مودم را به سمت بالا بگیرید.

روترها عموما انتن های فیزیکی دارند که می توان آن ها را به صورت دستی تنظیم نمود.معمولا این آنتن ها به صورت افقی است تا در داخل جعبه مودم جا شود. برای اینکه از حداکثر قدرت سیگنال بتوان استفاده کرد باید آنتن روتر به سمت عمودی رو به بالا قرار گیرد.در صورتی که مودم شما دارای دو آنتن است، با قرار دادن آن ها به جهت های مختلف کارای بیشتری دریافت نخواهید کرد.

جای مناسبی برای روترتان در نظر بگیرید

این موضوع که شما چه جایی را برای مودمتان در نظر میگیرید بسیار تاثیرگذار است. اگر شما یک اتاق یا دفتر بزرگ دارید بهتر است که مودم در وسط قرار گیرد تا بیشترین پوشش را بدهد.

در صورتی که شما مودم را در گوشه ایی سمت دیوار قرار دهید ممکن است پوشش کمی ( یا حتی پوشش خیلی ضعیف) را دریافت کنید. ولی این نکته را در نظر بگیرید که اگر مودمتان در گوشه ای قرار دارد و شما پوشش خوبی را دریافت می کنید نیازی به تغییر دادن جای مودم نیست.

برای بیشترین بازده شما بهتر است مودم خود را در ارتفاع قرار دهید. بدترین جا برای مودم، قرار دادن آن روی زمین است.

مودم خود را نزدیک اشیا فلزی بزرگ قرار ندهید. به عنوان مثال کابینت یا سطح های آهنی مکان مناسبی برای قرار دادن مودم نیست.همچنین دیوارهای فلزی و یا سنگی نیز امواح وای فای را سد می کند در حالی که دیوارهای چوپی و گچی مشکلی برای امواج ایجاد نمی کند.

همچنین منابع دیگر مانند ماکرو ویو ها  یا تلفن های بیسیم 2.4GHz و لوازم الکتریکی دیگر نیز می توانند تاثیر منفی روی امواج wifi ایجاد کنند.

بهترین کانال را برای wifi انتخاب کنید

اگر شما در یک منطقه ای هستید که دارای شبکه های wi-fi زیادی است ( مثل اپارتمان ها) یا حتی دو خانه نزدیک به هم، ممکن است امواج وایفای با هم تداخل ایجاد کنند و ضعیف شوند.

برای اینکه این امر را به حداقل برسانیم باید روتر خود را تا آنجا که می شود از از روترهای دیگر دور کنیم. برای مثال اگر روتر شما در گوشه دیواری است ممکن است همسایه شما هم روتر خود را در همان گوشه ، در سمت دیگر دیوار گذاشته باشد، که این امر باعث تداخل می شود.

ولی بهترین کاری که شما می توانید برای این مشکل انجام دهید این است که کانال وای فای خودر را عوض کنید. کافیست به تنظیمات مودم خود مراجعه کنید تا فرکانس امواج وای فای خود را عوض کنید.برای اینکار باید دستورالعمل مودم خود را خوانده و آن را انجام دهید و یا اگر به این دستورالعمل ها دسترسی ندارید کافیست با جستوجو در اینترنت دستورالعمل مودم خود را پیدا کنید.

با انجام اینکارها شما می توانید قدرت امواج وای فای را به حداکثر خود برسانید.هرچند خریدن یک مودم جدید کمک بسیار زیادی به شما می کند و می توانید از امکانات مدرن و هوشمند آن استفاده نمایید تا از تداخل یا ضعیف شدن سیگنال ها جلوگیری کنید.

 

مطلب قبلی30 قابلیت جدید در ios 10 که نمی دانید(بخش اول)
مطلب بعدیهک کلش رویال
سلام خدمت دوستان.بنده بهزاد هستم 27 ساله مهندس کامپیوتر ، علاقه مند به دنیای وب و کامپیوتر و قصد دارم شما را از بروزترین اخبار دنیای وب با خبر کنم.خوشحال می شم نظرات و پیشنهادات سازندتون رو برامون ارسال کنید.

یک نظر

پاسخ دهدید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا اسم خود را وارد کنید