فرمان صوتی OK Google

اگر از گوشی یا تبلت اندرویدی استفاده می‌کنید یک خبر بسیار جذاب برایتان داریم آن‌هم اینکه برای باز کردن قفل دستگاه خود فقط کافی است با دستیار صوتی هوشمند گوگل که از هوش مصنوعی استفاده میکند از فرمان صوتی “ok google” استفاده کنید.

اگر گوشی همراه یا تبلت اندرویدی دارید دستیار صوتی گوگل را بر روی دستگاه خود نصب کنید سپس به تنظیمات برنامه رفته و با شناساندن صدای خود به این دستیار صوتی می‌توانید دستورات باز شدن قفل گوشی همراه خودتان را به آن اضافه کنید سپس عملیات انجام‌شده را سیو کنید و بیرون بیایید.

انجام تنظیمات

برای انجام این کار بعد از وارد شدن به تنظیمات یا همان Settings در قسمت Device دو گزینه Access with Voice  و Unlock with Voice Match را فعال کنید.

بعد از فعال کردن این دو گزینه آموزش صداگذاری و شناسایی صدای شما به این دستیار صوتی آغاز می‌شود دلیل این کار هم این است که فقط با صدای شما گوشی همراهتان از حالت قفل یا همان Lock خارج شود.

Ok Google
Ok Google

بعد از انجام این کارها می‌بینید که تنها با گفتن دستور “ok google” گوشی از حالت لاک خارج می‌شود.

قفل کردن صفحه

برنامه‌ها یا اپلیکیشن های زیادی نظیر +off ، Screen off و یا Screen lock برای قفل‌کردن گوشی یا همان لاک کردن وجود دارد اما شما می‌توانید با انجام چند تنظیم کوچک در دستیار صوتی گوگل این کار را با آن انجام دهید چون در حالت عادی دارای چنین قابلیتی نیست و با دستور صوتی شما در جواب بهتان می‌گوید که چنین کاری را نمی‌تواند برایتان انجام دهد.

برای انجام این کار به منوی تنظیمات در دستیار گوگل بروید. Routines را انتخاب کنید سپس دکمه Plus را فشار دهید و دستور جدید را وارد کنید.

در زیر قسمت هدر When I say دستورهایی مانند ” Lock my phone”، ” Locke screen ”  و ” Go to sleep” را  وارد کنید.

زیر هدر My Assistant should، بنویسید Open  (نام اپلیکیشن). این نام، همان نام اپلیکیشن قفل صفحه است که نصب کرده‌اید و در آخر، دستور را ذخیره کنید.

پاسخ دهدید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا اسم خود را وارد کنید