می‌خواهیم در اینجا بررسی کنیم و ببینیم که تکنولوژی NFC چیست و چه کاربردهایی دارد. با ما همراه باشید.

هدف از نوشتن این مقاله برای بالا بردن هر چه بیشتر اطلاعات عمومی در مورد nfc است که بسیاری از افراد نام آن را شنیده اما اطلاعات کافی درباره آن ندارند و شاید ندادند که امروزه استفاده مفیدی از آن می‌شود.

nfc چیست ؟

اما nfc چیست ؟ در حقیقت nfc مخفف شده یا علامت اختصاری کلمات near field communition به معنای ارتباط میدانی در حوضه نزدیک (در ارتباط نزدیک میدان) است. ابتدا این فناوری برای یک ارتباط نزدیک و جدید ساخته شد ولی پس از مدتی با ارائه پیشنهاد‌ها بین نظام پولی و بانکی با تکنولوژی ارتباطی ایجاد شد. Nfc کاربرد بسیار مؤثری در رابطه با امنیت دارد زیرا شعاع آن ۴ inch بیشتر نیست و هرکسی نمی‌تواند تلفن شما را از طریق آن هک کند مگر اینکه در ۱۰ سانتی‌متری گوشی هوشمند شما حضور داشته باشد که مطمئناً شما به این طرز نزدیک شدن مشکوک می‌شوید. اما این فناوری برای انتقال داده مناسب نیست چرا که حداکثر سرعت آن به حدود ۲۰۰ kb/s بیشتر نمی‌رسد و در مقایسه با بلوتوث که فرکانسی معادل ۲٫۵ گیگاهرتز را داراست ان اف سی تنها ۱۳٫۵۶ مگاهرتز فرکانس دارد.

nfc چیست
nfc چیست

برای استفاده از Nfc نیازی به ارتباط و اتصال به اینترنت نیست. اگر کنجکاو هستید که گوشی شما دارای nfc است یا خیر، لازم است به قسمت تنظیمات رفته و nfc را بیابید. nfc مجموعه‌ای از استانداردهای مخابراتی بی‌سیم می‌باشد که در فاصله‌های بسته و کوتاه استفاده می‌شود. تلفن‌های هوشمند که از امکانات nfc برخوردار هستند می‌توانند به‌سادگی اطلاعات را بین خود جابه‌جا کنند. Nfc برد بیشتری نسبت به nfid دارد و یک ارتباط دوطرفه برای برقراری ارتباط فراهم می‌کند. از nfc می‌توان به‌راحتی استفاده کرد و چند منظوره است و می‌توان از تکنولوژی‌های مختلف استفاده کرد و درآمد‌زایی کرد، انتقال پول نقد کاهش می‌یابد و از زمان خود می‌توانیم به خوبی استفاده کنیم. در قسمت بعدی به کارایی‌های مفید این تکنولوژی خواهیم پرداخت.

(نویسنده : میترا)

پاسخ دهدید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا اسم خود را وارد کنید