هر کار پرمخاطره‌ای احتیاج به گواهینامه دارد. مثل رانندگی یادگرفتن، اسلحه داشتن و ازدواج کردن. این در مورد همه‌کاره‌ای مخاطره‌آمیز صدق می‌کند، به‌جز فن‌آوری. بنا به هر دلیلی، آیین‌نامه استانداردى وجود ندارد، هيچ دوره‌ی مقدماتی نيست.

 فقط کامپیوترتان را به شما می‌دهند و بعد شمارا به خود می‌سپارند. بنابراين امروز من برايتان ۱۰ نکته‌اى را توضیح می‌دهیم که به نظر می‌آيد همه بلد باشند، ولی ازقضا این‌طور نیست. 

نکته اول

وقتی در مرورگرکامپیوترخود در حال وبگردی هستید می‌توانید با زدن کلید اسپیس بدون نیاز به حرکت موس یک صفحه به پایین بروید.

و با نگه‌داشتن دکمه‌ی شیفت دوباره به صفحه قبل برمی‌گرديد. این نکته با همه‌ی مرورگرها و دستگاه‌ها جواب می‌دهد.

8 نکته ی ساده‌ای که هرکسی که از کامپیوتر استفاده می‌کند باید بداند

نکته دوم

وقتی در یک وب‌سایت در منو پاپ آپ مثلاً اسم شهرتان یا زبان خود را انتخاب کنید نیازی به گشتن در بین تعداد زیاد اسم‌ها نیست، فقط حرف اول شهر یا زبان خود را چند بار تايپ كنيد تا به مورد دلخواه خود برسید.

نکته سوم

برای زوم کردن در مرورگر خود دکمه کنترل در ویندوز یا کامند در مک را نگه‌دارید و بعد كليد بعلاوه را می‌زنید تا بدون رفتن در منوها و زدن دکمه زوم، کلمات بزرگ شوند و یا منفی را می‌زنید تا کلمات کوچک شود.

نکته چهارم

در هنگام تایپ با دستگاه بلک‌بری، اندروييد يا آيفون تایپ می‌کنید، دكمه اسپیس را دو دفعه پشت‌هم بزنيد تا بدون تغییر صفحه کیبورد، در انتهای جمله شما نقطه گذاشته شود.

8 نکته ی ساده‌ای که هرکسی که از کامپیوتر استفاده می‌کند باید بداند
طراجی سایت

نکته پنجم

در همه گوشی‌ها اگر قصد گرفتن مجدد شماره كسى را داشته باشيد كه قبلاً به او زنگ‌زده‌اید، دكمه call را 2 بار فشار دهيد تا بدون رفتن به لیست تماس‌ها، با آخرين شماره‌‌ موجود در لیست تماس شما دوباره تماس برقرار شود.

نکته ششم

برای پیدا کردن معنی جملات می‌توانید در نوار سرچ گوگل خود قبل از آن کلمه بنویسید define را بنویسید تا بدون رفتن به دیکشنری، معنی جمله را از گوگل به دست بیاورید.

البته گوگل جواب بعضی از سؤالات شما مثل آب‌وهوا یا نرخ تبدیل دلار یا تبدیل مقیاس‌های اندازه‌گیری را بدون رفتن به صفحه دیگری می‌تواند بدهد.

8 نکته ی ساده‌ای که هرکسی که از کامپیوتر استفاده می‌کند باید بداند

نکته هفتم

موقعى كه مى‌‌خواهيد كلمه‌‌اى را هايلايت كنيد، بدون نگه‌داشتن و كشيدن موس روى كلمه دو بار كليك كنيد تا انتخاب شود. و کلمه ایی را كه هايلايت كرده‌‌ايد حذف نكنيد، مى‌‌توانيد فقط روى آن تايپ كنيد.

نکته هشتم

نیازی نیست برای گفتن اسم هر سایتی اول بگویید www زیرا تمام سایت‌ها این سه دبلیو رادارند و شما می‌توانید بدون زدن آن‌ها در مرورگر خود به سایت موردنظر بروید.

پاسخ دهدید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا اسم خود را وارد کنید