ای او اس 10

همانطور که می دانید هر سال در همین زمان ای او اس جدید عرضه می شود و همیشه قابلییت ها زیادی به این سیستم عامل محبوب اضافه می شود.شما در این مقاله با برخی از ویژگی های ios 10 آشنا می شوید.

سیستم عامل ios 10 شاید به روان بودن ای اوس 8 نباشد ولی گزارشات نشان داده است که سیستم عامل جدید اپل به خوبی کار کرده است.حال کاربران این سیستم عامل می خواهند بدانند چه ویژگی هایی در این سیستم عامل نهفته است.

در ادامه با 30 قابلیت مخفی ای او اس 10 اشنا می شویم.

1پاک کردن برنامه هایی که از آن استفاده نمی شود

بزرگترین خبر از ای او اس 10 این است که شما می توانید برنامه های پیش فرض اپل را که کاربرد کمتری دارند را پاک کنید. کافیست مثل برنامه های دیگر بر روی ایکون برنامه مورد نظر بروید و روی آن دست خود را نگه دارید تا شروع به لرزیدن کند و بر روی علامت X کلیک کنید.

برنامه مورد نظر شما پاک شده است.

نکته دیگری که قابل توجه است این است که شما می توانید برنامه های پاک شده را براحتی از app store دانلود نمایید.

 

2نوتیفیکشن های خود را به راحتی پاک کنید

 

این قابلیت باید خیلی وقت پیش وارد ای او اس می شد.شما هم اکنون می توانید به راحتی در قسمت نوتیفیکشن ها علامت X را بزنید تا تمامی آن ها با هم پاک شود( نه به صورت برنامه به برنامه ). همچنین شما می توانید به صورت دستی با کشیدن نوتیفیکشن  به سمت چپ آن ها را به دلخواه پاک کنید.

 

3فعال شدن دیوایس های داخل خانه به صورت خودکار

اپل هیچوقت این رویا را که بتوانید به وسیله دیوایس خود همه چیز را کنترل کنید رها نکرد.

حال در این برنامه ( که در صورت تمایل می توانید آن را پاک کنید ) به شما پیشنهاد می شود که کنترل وسایل خانه خود را به عهده بگیرید.به عنوان مثال شما می توانید این سیستم را جوری نتظیم کنید که اگر به داخل خانه خود آمدید برخی اشیا ( مانند روشنایی، یا حتی ببینید چه کسی زنگ در شما را زده و … ) فعال شود.

اینجا می توانید به صورت کامل این ویژگی ها را مطالعه فرمایید

 

4سیستم جدید control center

شما مثل قبل می توانید به راحتی  با کشیدن دستتان در صفحه از سمت پایین به بالا صفحه کنترل سنتر را باز نمایید.در ای او اس 10 این صفحه کمی متفاوت شده است.شما با کشیدن این صفحه به سمت چپ می توانید آهنگ و صداها را کنترل نمایید.در صورتی که شما دیوایس هایی داشته باشید که با Home app سینک باشند با کشیدن دوباره به سمت چب می توانید آن دیوایس ها را کنترل نمایید. به عنوان مثال اگر لامپ های هوشمند داشته باشید می توانید رنگ آن ها را تغییر بدهید.

5زندگی خود را با 3d touch روشن کنید

قابلیت فلش گوشی ایفون همیشه ساده بوده است ، فقط کافیست دکمه خاموش/روشن را بزنید تا فلش دوربین روشن شود.حال اگر شما  ایفون 6s و یا 7 داشته باشید می توانید شدت نور را تغییر دهید. کافیست دست خود را بر روی ایکون فلش نگه دارید تا بتوانید شدت نور را تغییر دهید.( دارای سه حالت زیاد ، متوسط و کم است )

6سریع تر دوربین را باز کنید!

در سیستم عامل های قبلی شما می توانستید دوربین را از لاک اسکرین و یا از کنترل سنتر به راحتی باز کنید.( کافی بود دست خود را در صفحه از پایین به بالا می کشیدید.در iOS 10 این امر حتی سریع تر شده. کافیست در صفحه لاک شده از هر جایی که خواستید دست خود را به سمت چب بکشید تا دوربین به راحتی باز شود.

7نوشته ها را تبدیل به emoji کنید!

اگر شما نوشته ای بنویسید که معادل آن در شکل های ایموجی باشد، آن متن به صورت رنگی در می آید. شما به راحتی می توانید بر روی آن کلیک کنید و آن نوشته تبدیل به شکل شود.

به عنوان مثال شما می توانید پیتزا را به انگلیسی تایپ کنید و آن را تبدیل به ایموجی پیتزا کنید.

8افکت های جدید در قسمت پیام ها

اگر شما جزو کسانی هستید که پیام های خود را از طریق مسج می فرستید ( مانند iMessage) شما می توانید افکت های جدیدی را به پیام های خود اضافه کنید که وقتی پیامی فرستاده یا دریافت می شود چگونه این اتفاق رخ دهد.

 

9در قسمت پیام ها نقاشی کنید!

در قسمت قیل توضیح داده شد که شما می توانید از افکت های مختلف ( مانند slam/loud و…) استفاده نمایید.

در صورتی که گوشی خود را 90 درجه بچرخانید شما به این ویژگی ها دسترسی ندارید. در عوض قسمت دیگری برای شما فعال می شود که می توانید پیام خود را نقاشی بکشید و ارسال نمایید.

 

10پیام خود را با خط خودتان بنویسید

تغییر دیگری که در قسمت messages رخ داده است دسترسی سریع به digital touch است.کافیست در روی ایکون قلب که در قسمت پایین برنامه مسج است کلیک کنید.یک صفحه کوچک که در آن می توانید نقاشی بکشید می آید و می توانید از این ویژگی استفاده نمایید.

 

پاسخ دهدید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا اسم خود را وارد کنید