گوگل لنز یکی از پدیده‌های مطرح شده در سال 2017 بود و در ابتدا به‌عنوان یکی از ویژگی‌های خاص گوشی گوگل پیکسل شناخته می‌شد تا اینکه در سال 2018 بر روی سایر گوشی‌های هوشمند وارد شد.

گوگل لنز چیست؟

اگر به‌طور خلاصه بخواهیم گوگل لنز را وصف کنیم می‌توان گفت که یک اپلیکیشن است که از هوش مصنوعی بهره‌مند است و با استفاده از دوربین گوشی شما قادر به تشخیص اشیا و همچنین تشخیص ماهیت آن است.

به‌طور مثال برای کپی کردن یک متن دلخواه تنها کافی است لنز دوربین گوشی خود را به سمت آن متن بگیرید تا گوگل لنز متن را برای شما برجسته کند و در گوشی خود یک کپی از آن داشته باشید و هر وقت بخواهید از آن برای ارسال استفاده کنید؛ اما ویژگی‌های آن به همین‌جا ختم نشده، اگر شما یک بشقاب غذا را روی میز بگذارید و دوربین را روی آن قرار دهید این اپلیکیشن مواد استفاده شده در آن و میزان چربی، کالری، قند و تمام اطلاعات مربوط به آن را به شما می‌گوید.

گوگل لنز
گوگل لنز

مشکلات اولیه

این اپ در گوشی‌های موبایل می‌تواند ابزار خیلی کارآمدی باشد، اما تا امروز راه‌های دسترسی به آن بسیار محدود بوده است؛ اما در حال حاضر برای اینکه از امکانات لنز استفاده کنید فقط دو راه پیش رو دارید، یکی دسترسی به آن از طریق اپلیکیشن هایی مثل google assistant و google photos و راه دیگر دسترسی از طریق اپلیکیشن دوربین که هنوز در دستگاه‌های زیادی پشتیبانی نمی‌شود.

اما خوشبختانه همیشه به این صورت ادامه پیدا نکرد و اوضاع تا ابد به همین صورت ادامه پیدا نکرد و گوگل اعلام کرده که به زودی میان سرویس گوگل لنز و مرکز اشتراک‌گذاری دستگاهی اندروید تعامل برقرار می‌کند و این کار را با انتشار به‌روزرسانی بعدی اپلیکیشن انجام خواهد داد.

گوگل لنز چیست
گوگل لنز چیست

بنابراین باوجود این قابلیت دیگر احتیاجی به ذخیره تصاویر و باز کردنشان توسط گوگل فوتوز نخواهید داشت. قابلیتی که از آن صحبت می‌کنیم، در نسخه ۱٫۱ گوگل لنز ارائه شده است. ولی با این وجود تا چندی پیش هنوز تمام کاربران از سراسر دنیا قادر به دریافت این نسخه نبودند و در حال حاضر امکان دریافت و نصب آن را از پلی استور خواهند داشت.

منبع : www.pocket-lint.com

پاسخ دهدید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا اسم خود را وارد کنید