گلکسی نوت ۱۰ سامسونگ

سامسونگ اخیراً سورس کد کرنل خانواده گلکسی اس ۱۰ را که مجهز شده با تراشه اگزینوس می‌باشند را منتشر کرده است و دولوپرها یا همان توسعه‌دهندگان XDA با بررسی آن به این نتیجه رسیدند که این سورس کد اشاره‌ای به نسخه 5G گلکسی نوت ۱۰ سامسونگ دارد.

درست است که تا الان از طرف این کمپانی کره‌ای (سامسونگ) این موضوع تأیید یا تکذیب نشده اما قاعدتاً وقتی سامسونگ در خانواده S10 از نسخه نسل پنجم اینترنت همراه خودش رونمایی کرد هیچ بعید و غیرقابل حدس نیست و نخواهد بود که سامسونگ بخواهد نوت ۱۰ را هم به این تکنولوژی مجهز کرده و به بازار عرضه کند. درواقع این موضوع بیشتر قابل پیش‌بینی است تا یک غافلگیری.

گلکسی نوت ۱۰ سامسونگ و وجود تراشه 5G درآن
گلکسی نوت ۱۰ سامسونگ و وجود تراشه 5G درآن

سورس کدهای فاش شده

لازم به ذکر است که این موضوع را هم در نظر بگیریم هرچه که تا به اینجا مطرح‌شده است تماماً گمانه‌زنی‌هایی است که از چند ماه پیش بر اساس یک سری اخبار فاش شده شکل‌گرفته است. طی آن اخبار آمده بود که اسم رمز داوینچی مربوط به پروژه سامسونگ در ارتباط با سامسونگ گلکسی نوت ۱۰ هست. بعد از آن در سورس کدهای گلکسی اس ۱۰ کدی تحت عنوان davinci5G مشاهده شد که همه این‌ها ما را به اینجا می‌رساند که نتیجه‌گیری کنیم نوت ۱۰ سامسونگ از تراشه نسل ۵ اینترنت همراه بهره‌مند‌است.

در دیگر کدهای فاش شده در سورس کد کرنل از طرف سامسونگ اسم رمزی با نام luge به چشم می‌خورد که گویا مربوط به نسخه‌ای از گوشی‌های منعطف سامسونگ باشد اما چون پیش‌تر فهمیده بودیم که اسم رمز winner برای گلکسی فولد در نظر گرفته شده بود می‌توانیم نتیجه‌گیری کنیم که اسم رمز luge احتمالاً برای گوشی دیگری از این کمپانی باشد. البته ناگفته نماند که پیش‌تر گفته‌شده بود سامسونگ درحال‌توسعه دوگوشی تاشو دیگر است.

پیش‌بینی‌ها میگویند که سامسونگ نوت ۱۰ از ۴ دوربین و صفحه‌نمایش ۶٫۶۶ اینچی بهره‌مند است. در آینده اخبار و جزئیات بیشتری از این غول سامسونگ در دسترس قرار خواهد گرفت.

منبع : www.gsmarena.com

پاسخ دهدید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا اسم خود را وارد کنید