این هکر که یک شهروند ۱۸ ساله ژاپنی است به اتهام سرقت ارز دیجیتال به ارزش ۱۵ میلیون ین (چیزی حدود ۱۳۴٫۳ هزار دلار) توسط پلیس دستگیر شده است.

به نقل از گزارش Japan Times این پسر ۱۸ ساله به هک کردن یک سایت مربوط به ارزهای دیجیتالی یا مجازی متهم است که توانسته مبلغ قابل توجهی را به سرقت ببرد. این دستگیری در پی نخستین باری اتفاق افتاده است که بازرسان ژاپنی پرونده سرقت ارزهای دیجیتال توسط یک شخص را بررسی می‌کنند.

طبق اعلام پلیس این سرقت در تاریخی بین ۱۴ آگوست و اول سپتامبر سال ۲۰۱۸ اتفاق افتاده است و فرد متهم این پول‌ها را از وب‌سایتی به نام Monappy استخراج کرده که افراد برای نقل و انتقال ارز مجازی Monacoin از آن استفاده می‌کنند.

نحوه هک این هکر ژاپنی

این هکر ژاپنی از نرم افزار رمزگذاری Tor Peer to Peer برای مخفی کردن اطلاعات فردی خود شامل آدرس IP سیستم مورد استفاده‌اش، استفاده کرده اما خلاف تمام تلاش‌هایش برای از بین بردن ردپای دیجیتالی‌اش محققان امنیتی پلیس ژاپن توانستند موقعیت او را شناسایی و دستگیرش کنند.

بنا به اعلام مقامات پلیس ژاپن، فرد متهم اعتراف کرده که سرقت ارز دیجیتال از سایت Monappy کار او بوده است. نوجوان ۱۸ ساله ژاپنی در اعترافاتش آورده است: «من احساس کردم که توانسته‌ام راهی پیدا کنم تا بدون متوجه شدن دیگران این کار را انجام دهم و این‌طور به نظرم می‌رسید که در حال انجام بازی ویدیویی هستم.»

هکر ژاپنی
هکر ژاپنی

هنوز به‌طور واضح مشخص نیست که این فرد چطور اقدام به سرقت ارز دیجیتال از وب‌سایت ذکرشده کرده اما مقامات پلیس می‌گویند این هکر از آسیب‌پذیری خاصی در سایت توانسته استفاده کند.

با توجه به گفته‌ها این نوجوان به‌صورت پی‌درپی اقدام به ارسال درخواست انتقال رمز ارز به اکانت خود کرده و در نتیجه سیستم نقل و انتقال سایت را دچار اختلال می‌کند. با این کار او موفق شده مبلغ قابل توجهی را به حساب کاربری خودش منتقل کند.

منبع : www.cryptoglobe.com

پاسخ دهدید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا اسم خود را وارد کنید