باز هم هوش مصنوعی و جهشی دیگر به جلو!

هوش مصنوعی یکی از علومی است که در حال حاضر در جهان و حتی در ایران با رشد فوق العاده ای روبرو است و هر روز اخبار جدید و هیجان انگیزی را از آن می شنویم، در این مقاله به آخرین خبر در این حوزه می پردازیم که در خصوص سیگنال مغز که مستقیم به گفتار تبدیل شده است.اگر راجب تبدیل سیگنال مغز به گفتار کنجکاو هستید در ادامه با ما همراه باشید.

برای اولین بار است که پژوهشگران دانشگاه کلمبیا توانستند سیستمی را بسازند که فکر کردن را مستقیم به گفتار قابل فهم تبدیل کند! با مشاهده فعالیت های مغز افراد این تکنولوژی می تواند کلمات را با شفافیت بی نظیری بازسازی کند.

این پیشرفت بزرگ هوش مصنوعی باعث می شود که انسان ها به صورت ذهنی با کامپیوتر ها ارتباط برقرار کنند، همچنین با این روش افرادی که نمی توانند صحبت کنند و یا سکته زده اند نیز می توانند با دیگران ارتباط برقرار کنند، پس علاوه بر کاربردها فراوان برای برخی بخش های درمان سکته و بیماری های دیگر نیز کاربرد دارد!

اظهارات دکتر mesgarani:

دکتر mesgarani و تیمش برنامه دارند که کلمات پیچیده دیگر و بعد از آن جملات متنوع را در این روش تست کنند و سیستمشان را بهبود دهند و آماده بکارگیری کنند.

در این سناریو اگر کسی که از این سیستم استفاده می کند، در صورتی که به این فکر کند که “من یک لیوان آب می خواهم”، سیستم بتواند فکر او را ترجمه کند و حتی آن کار را برای او انجام دهد! دکتر مسگرانی همچنین ذکر کردند:

این سیستم می تواند یک تغییر بزرگ باشد و به هرکسی که توانایی صحبت کردن به هر دلیلی را ندارد می تواند یک شانس مجدد دهد که با دنیای اطرافشان ارتباط برقرار کنند!

تیم سافت به نیز امیدوار است که این سیستم و همچنین تکنولوژی های جدید تر بتواند زندگی انسان ها را تغییر و بهبود بدهد و برای درمان بیماری های مختلف استفاده شود.

پاسخ دهدید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا اسم خود را وارد کنید