تاکنون خبرهای زیادی از گوشی‌هایی با فن‌آوری‌های جدید مثل صفحه‌نمایش تاشوی سامسونگ در این وب‌سایت با شما به اشتراک گذاشتیم. اما این بار نوبت به شرکت فنلاندی HMD است که به‌تازگی پس از مدتی حضور کمرنگ برند نوکیا در حوزه‌ی موبایل، اکنون با نوآوری های جدید قصد بازپس‌گیری سهم خود از این بازار پررقابت پرسود را با معرفی Nokia 9 PureView دارد.

قبلاً شرکت‌های دیگری نیز دست به تولید گوشی‌هایی با 2 دوربین جلو و 3 دوربین عقب کرده بودند اما این بار نوکیا 5 دوربین خود را در پشت این موبایل گذاشته است همچنین یک فلش و یک حس‌گر نیز به سوراخ‌های پشت این دوربین اضافه‌شده که کلاً 7 سوراخ می‌شود. شاید شما نیز با دیدن این تعداد عدسی در پشت یک دوربین به یاد چشم‌های عنکبوت ها بیوفتید که چند تا چشم دارند! احتمالا افرادی که از عنکبوت‌ها می‌ترسند از این گوشی نیز خوششان نیاید.

نوکیا پیورویو 9 دارای 5 دوربین، هریک با 12 مگا پیکسل رزولوشن و عدسی f/18 است.

 شاید شما نیز از خود بپرسید که چرا نوکیا 5 دوربین را برای این موبایل خود انتخاب کرده. گزارش‌شده که احتمالاً 2 عدد از این دوربین‌ها برای عکاسی از دور و نزدیک هستند و بقیه برای بالا بردن کیفیت رنگ و فکوس و نور هستند. این به این معناست که پس از گرفتن عکس این دوربین‌ها اطلاعات مختلف را گرفته و باهم ترکیب می‌کنند و به شما امکان این را می‌دهند تا نور را در قسمت خاصی از عکس تغییر دهید. این کار به‌راحتی انجام می‌شود چون با این تعداد عدسی می‌توان فکوس های مختلف و نوردهی مختلف را برای هر قسمت از عکس امکان‌پذیر کرد.

نوکیا گوشی هوشمند با 5 دوربین خود را همین ماه به بازار عرضه می‌کند

این به این معناست که پس از گرفتن عکس این دوربین‌ها اطلاعات مختلف را گرفته و باهم ترکیب می‌کنند و به شما امکان این را می‌دهند تا نور را در قسمت خاصی از عکس تغییر دهید. این کار به‌راحتی انجام می‌شود چون با این تعداد عدسی می‌توان فکوس های مختلف و نوردهی مختلف را برای هر قسمت از عکس امکان‌پذیر کرد.

نوکیا اعلام کرده که در ماه مارس گوشی خود با 5 دوربین را به بازار عرضه خواهد کرد.

بنا به گذارش‌ها هر یک از این دوربین‌ها 12 مگا پیکسل با عدسی f/18 هستند و فقط 2 عدد از آن‌ها تصویر رنگی می‌گیرند و 3 عدد دیگر تک‌رنگ هستند. یکی از معایب این گوشی زمان زیاد پردازش و گرفتن عکس این دوربین است که در آزمودن انجام‌شده قبل از عرضه‌ی عمومی Nokia 9 PureView اگر آن را در حالت RAW DNG بگذارید حدود 10 ثانیه وقت می‌گیرد تا عکس پردازش شود.

منبع: www.theverge.com

پاسخ دهدید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا اسم خود را وارد کنید