در این مطلب قصد داریم شما را با ماشین هوشمند تویوتا که امکانات بسیار جالب و بالایی دارد آشنا کنیم.

ماشین هوشمند تویوتا

شاید برایتان اتفاق افتاده باشد که با ماشین خود قصد سفر به مکانی را دارید که آن مکان فاقد آنتن برای گوشی شما برای ارتباط با دیگران است یا سعی می‌کنید سرگرمی برای خود یا کودکان پیدا کنید و یا بخواهید بنزین کمتری را ماشینتان صرف کنید. بهتر است بدانید شرکت تویوتا با ماشین هایی که ابداع کرده توانسته این نیازهای شما را برطرف کند.

پنجره ی هوشمند و سرگرم کننده
پنجره ی هوشمند و سرگرم کننده

قابلیت آنتن دهی

افرادی که علاقه زیادی به مسافرت به مکان های دوردست را دارند می‌دانند که در برخی مکان‌ها آنتن گوشی همراه برای ارتباط با دیگران قطع است ولی ماشین تویوتا لند کروز با بهره‌گیری فناوری‌های (tolerant network(dtn), wifi, uhf,delay) سیستم اضطراری برای این ماشین ابداع کرده که می‌تواند مانند یک ایستگاه ارسال سیگنال تا شعاع ۲۵ کیلومتری پیام اضطراری ارسال کند.

صرفه‌جویی در مصرف بنزین

در سال ۲۰۰۱ تویوتا ،ماشینی با مصرف بالا بنزین به نام پری یوس تولید کرد ریسکی بالا برای شرکت تویوتا بود اما ۵ سال بعد پری یوس خودرویی بسیار کاربردی و به‌صرفه در مصرف بنزین شد زیرا تویوتا،پری یوس را به یک ماشین هایبریدی با موتور بنزین و الکتریکی تبدیل کرد که افزایش حرکت و شتاب خودرو پری یوس شد. این ماشین در زمان اولیه  با سرعت کم با موتور الکتریکی حرکت می‌کند و برای حرکت در زمان رانندگی با سرعت بالا با هر دو موتور فعالیت کرده و سرعت این ماشین ۲۵ کیلومتری در ساعت است و این ماشین به دلیل مصرف سوخت پایین که دارد برای دوستداران هوای پاک و طبیعت مناسب است.

ماشین هوشمند تویوتا
ماشین هوشمند تویوتا

یکی از ایده های زیبا در ماشین تویوتا، پنجره های هوشمند لمسی این خودرو است که توانایی نقاشی کشیدن، بزرگنمایی تصاویر بیرون از ماشین، اندازه گیری اجسام در دوردست و حرکت تصاویر کشیده شده بر روی پنجره را برخوردار است که روشی مناسب برای سرگرم کردن مسافرتتان است.

در مقالات آتی به این ایده خلاقانه بیشتر میپردازیم پس با ما همراه باشید.

گردآوری و نویسنده : میترا

پاسخ دهدید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا اسم خود را وارد کنید