در این مقاله می خواهیم تاریخچه ای از زندگی شخصی که در عکس است و باعث شد انسان ها برای اولین بار با برنامه apollo 11 به کره ماه سفر کند را برای شما به اشتراک بگذاریم: خانم مارگارت همیلتن.

نیم قرن پیش دانشگاه ام ای تی نقش بزرگی را در توسعه نرم افزارهای پروازی که توسط برنامه اپولو ناسا طرح ریزی شده بود ایفا کرد که باعث شد انسان ها برای نخستین بار بر روی کره ماه در سال 1969 فرود بیایند.یکی از اشخاصی که در این برنامه مشارکت کرده بود مارگارت همیلتون (Margaret Hamilton) بود.

مارگارت همیلتون یک دانشمند در حوزه علم کامپیوتر بود که تیم مهندسی نرم افزار دانشگاه MIT را رهبری می کرد و در سال 1961 با ناسا شروع به همکاری کرد تا برنامه 11 apollo را در حوزه سیستم های هدایت توسعه دهد.

در سال های اخیر عکسی هایی از همیلتون و تیمش که کد اپولو را نوشته اند در فضای مجازی دست به دست شد.به گفته همیلتون این عکس در سال 1969 گرفته شده است و گفته شده این عکس که همیلتون در کنار آن ایستاده است کدهایی است که او و تیمش برای این پروژه نوشته اند.

همیلتون که حالا یک دانشمند مستقل در حوزه کامپیوتر است در نهایت تمام کدهای سفر به ماه را در سایت GitHub قرار داد (شما می توانید به سورس های اپولو یازده دسترسی داشته باشید) و گفت:

“از دیدگاه من،تجربه ساخت این نرم افزار ( از نظر طراحی،توسعه و دیدن کارایی های آن) به اندازه دیگر اتفاقاتی که در پروژه آپولو انجام شد هیجان انگیز بود. هیچ شانس دوباره ای برای انجام عملیات نبود.ما این را می دانستیم.ما کارمان را جدی گرفتیم.خیلی از ماها در ابتدای راه بودیم و در 20 سالگی وارد این ماجراجویی شدیم. پیدا کردن و حل مشکلات و  ایده های جدیدی  که در این بین به ذهن ما می رسید بخشی از ماجراجویی بود.در کار فداکاری و تعهد داشتیم و احترام متقابل همیشه بین ما دیده میشد.

این نرم افزار به صورت یک رویا برای ما بود و به شکل یک جعبه سیاه راز آلود تصور می شد. برای همین مدیران ارشد به ما اعتماد داشتند و به ما آزادی کامل داده بودند.

ما باید  یک راه برای این ماموریت پیدا می کردیم و بالاخره پیدا کردیم.

وقتی به گذشته نگاه می کنم می بینم ما خوش شانس ترین مردم دنیا بودیم.

هیچ راهی نبود جز اینکه پیشگام باشیم و برای اولین بار این راه را طی کنیم.”

نگاهی به خود:

چقدر خوب است که همه ما این پیشگامان را الگوی خود قرار بدیم و تلاش کنیم همانند اشخاص بزرگی چون مارگارت همیلتون و تیمش باشیم تا غیرممکن ها را ممکن کنیم، تا شاید بتوانیم برای کشورمان و تمام بشریت قدمی رو به جلو برداریم و ناممان را در تاریخ جهان جاویدان کنیم.

ما نیز می توانیم. کافیست بخواهیم، کافیست تلاش کنیم.

 

 

 

 

 

 

مطلب قبلیربات کلش اف کلنز
مطلب بعدیساخت برنامه اندروید در 5 دقیقه!
سلام خدمت دوستان.بنده بهزاد هستم 27 ساله مهندس کامپیوتر ، علاقه مند به دنیای وب و کامپیوتر و قصد دارم شما را از بروزترین اخبار دنیای وب با خبر کنم.خوشحال می شم نظرات و پیشنهادات سازندتون رو برامون ارسال کنید.

پاسخ دهدید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا اسم خود را وارد کنید