دستیار صوتی سیری (Siri)

وقتی برای اولین بار سیری را در گوشی خودم فعال کردم شروع به کار با آن کردم واقعاً احساس عجیب و خوبی داشت. اینکه با یک دستیار صوتی صحبت کنم و برای هر سؤال من یک جواب داشته باشد واقعاً حیرت‌انگیز است. اولین کاری که از آن خواستم برای من انجام دهد برقراری تماس با برادرم بود و وقتی بعد از گفتن این دستور من متوجه شد و تماس را برقرار کرد دو حس تعجب و خوشحالی در وجودم قاطی شده بود.

What can I help you with
What can I help you with

در ادامه به قابلیت‌های سیری که از هوش مصنوعی استفاده می‌کند خواهیم پرداخت اما در ابتدا نحوه‌ی فعال کردن آن را آموزش می‌دهیم.

نحوه فعال کردن Siri

برای این کار به بخش تنظیمات یا همان Settings رفته سپس به قسمت Siri & Search وارد شوید و همانند تصویر زیر سه گزینه Listen to “Hey Siri” و Press Home for Siri و Allow Siri When Locked را فعال کنید.

فعال کردن سیری
فعال کردن سیری

گزینه اول برای این است که شما با گفتن “Hey Siri” این دستیار صوتی آماده‌به‌کار می‌شود تا با شما تعامل داشته باشد.

گزینه دوم هم با فشردن و نگه‌داشتن دکمه هم در آیفون‌های 8 و ماقبل این امر امکان‌پذیر خواهد بود.

گزینه سوم هم وقتی گوشی شما قفل باشد Siri بتواند فرمان شما را اجرا کند.

لذت کار با Siri

بعد از فعال کردن Siri و کار کردن با آن متوجه لذت کار با آن می‌شوید و متوجه می‌شوید که چقدر هم می‌تواند کاربردی باشد.

به‌عنوان‌مثال در حال رانندگی هستید و می‌خواهید برای کسی اس ام اس بفرستید و نمی‌توانید این کار انجام دهید Siri با دستور صوتی شما این عمل را انجام خواهد داد.

در حال انجام کاری هستید و دستتان کثیف است و می‌خواهید باکسی تماس برقرار کنید.

شاید بخواهید بدانید بهترین مسیر برای شما که در حال رانندگی هستید کدام است؟

می‌خواهید با دوستانتان به رستورانی بروید و برای آنجا می‌خواهید رزرو کنید و یا حتی شاید بخواهید بدانید کدام رستوران بهترین سوشی را سرو می‌کند؟

بهترین سوشی در شهر؟
بهترین سوشی در شهر؟

قصد رفتن به سینما دارید و می‌خواهید بلیت تهیه کنید.

و از همه جالب‌تر اینکه برای هر پرسش شما سیری جوابی دارد که یا آن را خودش بهتان جواب می‌دهد یا لینک مربوط به سؤال شمارا پیش رویتان قرار می‌دهد تا با باز کردن آن لینک بتوانید به جواب دست پیدا کنید.

سیری می‌تواند مثل ماشین‌حساب برای شما عمل کند و از اون بپرسید به‌عنوان‌مثال می‌خواهید بدانید حاصل تفریق دو عدد 1397 و 358 چه عددی می‌شود، مطابق شکل زیر می‌بینید که سیری آن را به‌سرعت حساب کرده و پاسخ را به شما اعلام می‌کند.

ریاضیات
ریاضیات

سیری برای شما تبدیل واحد هم انجام می‌دهد که شاید برای بعضی‌ها خیلی کاربردی باشد.

با سیری شما می‌توانید الارم خود را تنظیم کرده و دیگر نیازی به رفتن به اپلیکیشن آن و انجام آن به‌صورت دستی نباشد.

اطلاعات پرواز برای کسانی که به‌واسطه موقعیت شغلی‌شان زیاد سفر می‌کنند بسیار موردنیاز است اما وقتی از طریق سیری بتوانید تمام این اطلاعات را به دست آورید بسیار خوشحال‌کننده است.

پخش کردن موسیقی موردنظرتان چه در موزیک پلیرتان چه در اینترنت، فقط کافی ست اسم آهنگ موردنظر را به سیری بگویید برای شما پخش کند.

و هزاران موارد دیگر که سیری می‌تواند برای شما انجام دهد جز مزایای این دسیار صوتی هوشمند است که شاید در آینده به باقی آن‌ها هم اشاره‌کنیم.

پاسخ دهدید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا اسم خود را وارد کنید