1 مارس روز جهانی بدون اینترنت یا Unplugging

دو روز پیش یعنی یکم مارس روز جهانی Unplugging ( روز جهانی بدون اینترنت ) نام‌گذاری شده بود و در راستای آن نزدیک به حدود 112 هزار نفر موقتاً و برای 24 ساعت اینترنت را کنار گذاشتند.

112 هزار نفر موقتاً و برای 24 ساعت اینترنت را کنار گذاشتند
112 هزار نفر موقتاً و برای 24 ساعت اینترنت را کنار گذاشتند

شخصاً برای خود من زندگی کردن یک روز بدون استفاده از اینترنت کار سختی است، این روزها علاوه بر شبکه‌های اجتماعی و برقراری ارتباط از طریق اینترنت و خواندن اخبار جدید و روز، حتی شغل‌هایی هستند که صد در صد کارشان وابسته و مرتبط با اینترنت است و نمی‌توان کتمان کرد که اینترنت به امری جدانشدنی از زندگی روزمره انسان‌ها تبدیل‌شده است.

افرادی که این روز را نام‌گذاری کردند از همه مردم در سراسر جهان دعوت به عمل آوردند تا از عصر یکم مارس تا عصر روز بعد تمام دستگاه‌های ارتباطی خودشان را یا خاموش کرده یا اتصال آن‌ها به اینترنت را قطع کنند.

Offline
Offline

اولین بار در سال 2009

این امر برای اولین بار در سال 2009 اتفاق افتاد و امسال دهمین سالگرد این روز است و با گذر زمان وابستگی و سروکار انسان‌ها به اینترنت و تکنولوژی بیشتر و بیشتر می‌شود و این روز اهمیتش هم بالاتر می‌رود، درواقع طراحان این روز قصد داشتند تا به این‌گونه، تمامی کاربران دنیا را یک روز به انجام فعالیتی به غیر از سر کردن پای اینترنت و استفاده از تکنولوژی بگذرانند که این روزها بیشتر از گذشته است.

چندین سال است که تحقیقات نشان‌دهنده این است که وابستگی بیش از حد به تلفن همراه علاوه بر آسیب رساندن به چشم و گردن و غیره امواج ساتع شده از آن‌هم می‌تواند از عوامل مبتلا به سرطان باشد و سلامتی انسان‌ها را به خطر بیندازد.

روز جهانی بدون اینترنت
روز جهانی بدون اینترنت ؛ 1 مارس روز جهانی Unplugging

در پایان باید گفت که درست است انجام این کار آن‌هم در این دنیای مدرنیزه شاید کار سختی به نظر برسد ولی این روز (روز جهانی بدون اینترنت یا همان Unplugging) می‌تواند بهانه‌ی خوبی برای گذراندن یک روز به دور از شلوغی و دنیای پرهیاهو باشد.

منبع : www.nationaldayofunplugging.com و www.vox.com

پاسخ دهدید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا اسم خود را وارد کنید