امروزه معاملات بورس اوراق بهادار، فارکس و رمز ارزها به دلیل وجود فناوری متحول شده است و سرمایه‌گذاران هوش مصنوعی و ربات‌های معامله‌گر را مورداستفاده قرار می‌دهند.

مهم‌ترین فایده‌ی جایگزینی انسان‌ها با ربات‌ها پایین آوردن هزینه‌ها است. از طرف دیگر استفاده از ربات‌های معامله‌گر موجب نگرانی‌هایی نیز می‌شود ازجمله: نوسانات زیاد، ایجاد یک مسابقه بیهوده و…. در کل می‌توان گفت که باوجود فناوری و هوش مصنوعی و دیگر امکانات، جهان امروز برای معامله بسیار جای بهتری از قبل است. با توجه به پایین آمدن هزینه‌ها در معاملات مدرن و باوجود نگرانی‌هایی که مطرح است، بازهم هوش مصنوعی مورداستفاده کاربران قرار می‌گیرد و فواید آن بر غالب بر نگرانی‌های موجود برای معامله گران بورس و سهام است.

ربات‌های معامله‌گر در صرفه‌جویی هزینه‌ها کمک بسیاری می‌کنند

یک سیستم معامله‌گر هوش مصنوعی‌ای است که بر اساس یک مجموعه از تحلیل‌های فنی طراحی‌شده است و می‌تواند تعیین کند که یک سهم و یا هر چیز دیگری که دارای روند خاص و یا نمودار روند باشد در چه نقطه‌های مشخص خریداری شود و یا به فروش برسد. این کار با استفاده از تحلیل گذشته‌ی سهام در بورس و تخمین روند حرکتی با توجه به پایگاه داده و انواع تحلیل‌های موجود در کمترین زمان و با کمترین هزینه امکان‌پذیر است.

ربات‌های معامله‌گر به کمک معامله گران بورس می‌آیند

با استفاده از ربات‌ها نقش انسان در معاملات کم‌رنگ‌تر می‌شود

ربات‌های معامله‌گر زیادی در حال حاضر در دنیای مجازی قابل‌دسترس هستند که معامله گران بورس می‌بایست با توجه به محاسن و معایب هریک در هنگام خرید آن‌ها بسیار دقت کنند. همچنین می‌توان یک ربات مخصوص به خود را کد نویسی کرد و با توجه به تجارب و اصول شخصی معاملات خود را در آن‌ها پیاده کرد و در موقع نیاز کدهای آن را تغییر داد. این دستگاه‌های خودکار معاملات، بر اساس یک سری رویکرد از پیش تعریف‌شده و هوش مصنوعی تقاضای خرید یا فروش را در هر زمان می‌دهند و همچنین مبتنی بر تحلیل فنی هستند.

ربات معامله‌گرمی توانند در هر زمان بدون وقفه کار کنند

با توجه به پیشرفت‌های صورت گرفته و پیشرفت روزانه‌ی علم می‌توان گفت کنترل ریسک‌های مربوط به قضاوت انسانی در مورد این دستگاه‌ها مطرح نیست. این دستگاه‌ها بسیار بسیار سریع‌تر و دقیق‌تر از انسان‌ها هستند و می‌توانند کارهای تکراری را بدون هیچ مشکلی، بارها و بارها انجام دهند. برای روشن شدن فراگیری و پیشرفت هوش مصنوعی در بورس می‌توان به این مثال توجه کرد: در سال 2014 بیش از 75 درصد از سهام بورس آمریکا در کارگزاری‌ها با استفاده از این دستگاه‌های خودکار انجام‌شده است و این نرخ استفاده در همه‌ی کشورها رو به افزایش است.

ربات‌های معامله‌گر به کمک معامله گران بورس می‌آیند

 البته راهبردهایی که در مورد این سیستم‌ها اجرا می‌شوند، برای موارد مختلف مانند اوراق بهادار، رمز ارزها و غیره متفاوت است. معمولاً این راهبردها، راهبردهایی درزمینهٔ ورود و خروج در ناحیه‌ای خاص، میزان سرمایه‌گذاری در هر معامله، خروج به‌موقع، درصد سود، میزان ریسک، هدف و حد ضرر و دیگر قوانین موجود در بورس هست. این ربات‌ها باعث می‌شوند که معامله‌گرها سفارش خود را سریع‌تر قرار دهند و برای مدیریت لیست سهام خود، اقدامات لازم خودکار را با استفاده از فناوری و هوش مصنوعی اجرا کنند.

هوش مصنوعی به کمک معامله گران بورس می‌آیند

این سیستم‌ها با توجه به سوابق گذشته بازار تست می‌شوند و اعتبار آن‌ها مشخص می‌شود. نه‌تنها این سوابق باید موردسنجش قرار گیرند بلکه باید فضاهای بازار آینده نیز شبیه‌سازی گردند تا میزان کارایی این بات ها مشخص شود. حتی محدوده ضرر و سود هدف هر سهم نیز با استفاده از این دستگاه‌ها می‌تواند خودکار بدون نیاز به انسان تعیین شود. البته کاربران باید مواظب باشند که استراتژی‌هایی که برای هر یک از این ربات‌ها تعیین می‌کنند، باعث سوءاستفاده و ترید غیرقانونی نشود.

در سری پست‌های بعدی درباره‌ی ربات‌های مورداستفاده در بازار بورس فارکس امریکا با سافت‌به همراه باشید.

پاسخ دهدید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا اسم خود را وارد کنید