در پست‌های قبلی ربات‌های معامله‌گر را به‌طور کامل بررسی کردیم. حال در این پست درباره‌ی استفاده کردن از یک ربات معامله‌گر نکاتی را موردبررسی قرار می‌دهیم.

با پیاده‌سازی یک روش سیستماتیک اطمینان حاصل کنید که شما “انجام کار درست” می‌توانید یک گام بزرگ برای حفظ خود را در مسیر. این‌جایی است که استفاده از چک‌لیست پیش تجارت می‌تواند یک ابزار قدرتمند باشد.

ربات‌های معامله‌گر به کمک معامله گران بورس می‌آیند (قسمت چهارم)

منظور از داشتن یک چک‌لیست قبل از تجارت چیست؟

یک چک‌لیست به شما کمک می‌کند تا شمارا در فرایند تجارت متمرکز کرده و عینیت را حفظ کنید. این می‌تواند شمارا مطابق با برنامه‌ی بازی نگه دارد. چندین سؤال کلیدی وجود دارد که یک معامله‌گر باید از خود بپرسد و قبل از ورود به تجارت، بتواند با اطمینان پاسخ دهد. یک چک‌لیست در یک برنامه مانند اکسل و یا بر روی یک‌تکه کاغذ ایجاد می‌شود و معامله گران پیشرفته‌تر می‌توانند از یک چک‌لیست روانی استفاده کنند که یک‌بار با این روند آشنا شوند. معيارهايي كه بايد به‌عنوان يك كيفيت بالا تنظيم شوند، بايد برآورده شود و يك جعبه در کنار هر عامل بررسی شود.

نقطه توقف و هدف من کجاست؟ آیا میزان ریسک یا پاداش خوبی را ارائه می‌دهد؟

بر اساس تجزیه‌وتحلیل شما باید ایده خوبی داشته باشید که در آن تجارت به‌اشتباه اثبات شود و هدف شما در درون ذهنیت بازار موردبحث قرار گیرد.

چقدر مایلم در تجارت ریسک کنم؟

مدیریت ریسک بسیار مهم است و خطر ریسک در هر تجارت باید طولانی باشد قبل از اینکه حتی یک برنامه راه‌اندازی شود. این از تاجر به تاجر متفاوت است، اما مطمئن شوید که می‌توانید مقدار را در معرض خطر قبول کنید بدون اینکه منفی روانی شمارا تحت تأثیر قرار دهد.

آیا من می‌توانم درصورتی‌که تجارت باعث توقف ضرر من می‌شود، در آینه نگاه کنم؟

شما می‌خواهید خودتان را در آینه نگاه کنید و بگوئید که تجارت مناسب را با توجه به برنامه انجام داده‌اید و به قوانین خود متصل شده‌اید.

ربات‌های معامله‌گر به کمک معامله گران بورس می‌آیند (قسمت چهارم)

اگر سؤالات بالا را می‌توانید به‌طور مناسب پاسخ دهید حال زمان آن است که عمل کنید. برای درست کردن یک ربات معامله‌گر خوب و سود ده حتماً نکات زیر را در نظر داشته باشید:

  • از داده‌های گذشته کارگزاری خود برای آزمایش کردن ربات موردنظر خود استفاده کنید. حتماً باید ربات در یک کارگزاری که قصد معامله در آن رادارید و با استفاده از داده‌های گذشته، مورد آزمایش قرار بگیرد. اگر بتوانید ربات را با توجه به داده‌های کارگزاری‌های مختلف سنجیده و آزمایش کنید طبیعتاً نتیجه بهتری می‌گیرید.
  • توقف‌های صحیحی را برای نسبت ریسک به پاداش تعیین کنید. واضح است که یک استراتژی تجاری خوب باید حداقل نسبت ریسک به پاداش 1:2 داشته باشد، اما پیشنهاد می‌شود که این نسبت را به‌اندازه 1:5 یا 1:10 تغییر دهید. این کار سبب ایجاد یک راهبرد بلندمدت می‌شود. این استراتژی‌های بلندمدت زمان‌بر است اما ریسک را به مقدار فراوان ای کاهش می‌دهند.
  • همه ربات‌های معامله‌گر باید درزمینهٔ استرس آزمایش شوند و این کار با آزمودن کردن ربات و استراتژی‌های آن برای داده‌های مختلف و با تغییر دادن جزئیات انجام می‌شود. اگر چنین آزمایش‌هایی انجام شود، ربات قابل‌اعتمادتر خواهد بود.
  • ابتدا ربات را باید در حساب‌های آزمایشی آزمودن کرد. فراموش نکنید که حداقل این ربات را برای 100 معامله و یا یک دوره شش‌ماهه آزمودن کنید و سپس آن را وارد بازار واقعی کنید. وقتی‌که معاملات واقعی را هم شروع می‌کنید، در ابتدا با مقدار کم و جزئی وارد شوید تا به‌طور کامل از اعتمادپذیری ربات اطمینان حاصل شود.
  • فقط به یک ربات اکتفا نکنید و هرروز سعی کنید ربات‌های جدید با استراتژی‌های جدید و در شرایط جدید بازار طراحی کنید.

لطفاً نظرات و تجربیات خود را درباره‌ی ربات‌های معامله‌گر باما به اشتراک بگذارید.

پاسخ دهدید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا اسم خود را وارد کنید