در پست قبلی درباره‌ی ربات‌های مورداستفاده در بازار بورس فارکس امریکا را بررسی کردیم. حال در این پست ربات‌های مورداستفاده در تجارت رمز ارزها موردبررسی قرار می‌گیرد.

رمز ارز یا cryptocurrency یکی از انواع ارز مجازی است که از فناوری رمزنگاری در طراحی آن استفاده‌شده و معمولاً به‌صورت غیرمتمرکز اداره می‌شود. مشهورترین ارز رمزنگاری‌شده موسوم به بیت‌ کوین است. باید توجه داشت که این حوزه بسیار پر ریسک است و هرگز قابل پیش‌بینی نیست. ازآنجایی‌که صنعت رمز ارزها به‌سرعت در حال گسترش است  ربات‌های بسیاری برای معامله‌ی رمز ارزها ساخته‌شده است.

این ربات‌ها بر این مبنا ساخته می‌شوند که روزانه یکتا دو درصد سود داشته باشند. بعضی از این ربات‌ها برای حرفه‌ای‌ها مناسب هستند و کاربر باید به مورد کد نویسی وارد باشد. بااین‌حال تعدادی از ربات‌ها نیز وجود دارند که نیازمند دانستن اطلاعات پیچیده فنی نیستند و برای تازه‌کارها می‌توانند مفید باشند.

بیت‌ کوین در سال ۲۰۰۹ به‌عنوان اولین ارز رمز پایه غیرمتمرکز ایجادشده است.

ربات‌های معامله‌گر به کمک معامله گران بورس می‌آیند (قسمت سوم)

ازجمله معروف‌ترین ربات‌های مورداستفاده در تجارت رمز ارزها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

ZENBOT

این ربات معامله‌ی رمز ارز می‌تواند به تعداد زیادی معامله کند. از نقاط قوت این ربات می‌توان به منبع باز بودن آن اشاره کرد و همچنین کد آن می‌تواند ویرایش شود. این ربات قطعاً برای تازه‌کارها مناسب نیست و نیازمند دانش فنی کد دادن نیز هست و زیاد به‌روزرسانی نمی‌شود. این ربات رایگان است و صرافی‌های GDAX، Binance، Kraken و Bitfinex  را پشتیبانی می‌کند.

CRYPTOHOPPER 

استفاده از این ربات معامله‌ی رمز ارز بسیار راحت و ساده بوده و تنها کافی است که آن را نصب کنید. از نقطه‌ضعف‌های این ربات این است که تعدادی از راهبردها رایگان نیست. این ربات دارای سیگنال‌های خارجی حرفه‌ای و طراحی عالی است. در این بات می‌توان استراتژی‌ها را تنظیم و سفارشی کرد و همچنین در این ربات می‌توان راهبرهای خود را به‌مرورزمان موردبررسی قرارداد و در مورد مفید بودن آن‌ها قضاوت کرد.

از دیگر ویژگی‌های این ربات معامله‌ی رمز ارز این است که دارای جامعه‌ی پشتیبان هست. این ربات صرافی‌های  Bittrex، GDAX، Kraken و Poloniex را پشتیبانی می‌کند. قیمت این ربات برحسب تعداد موقعیت‌هایی که پشتیبانی می‌کند و مدت‌زمان به‌روزرسانی، متفاوت است.

صنعت استخراج رمز ارزها به یکی از مشاغل پردرآمد تبدیل‌شده و مورد اشتیاق مردم در سراسر دنیا قرارگرفته است.

این ربات معامله‌ی رمز ارز دارای بازار راهبردها است و در آنجا می‌توان استراتژی‌های جدید و مناسب تریدر را از افراد دیگر خریداری کرد. این ربات از همه صرافی‌های اصلی پشتیبانی می‌کند و نیاز نیست که برای استفاده از آن هیچ نرم‌افزار دیگری را نصب کرد.

از نقطه‌ضعف‌های این ربات هزینه‌ی ماهانه‌ای است که مشتری باید بپردازد و این هزینه نیز باید به بیت کوین پرداخت گردد و ازآنجاکه بیت کوین نیز دائماً در حال نوسان است، گاهی این هزینه می‌تواند بسیار بالا باشد. دیگر ویژگی این ربات معامله‌ی رمز ارز نیز این است که هرگاه خرید یا فروش انجام گردد، از طریق ایمیل یا پیامک انجام عملیات به مشتری اعلام می‌شود.

ربات‌های معامله‌گر به کمک معامله گران بورس می‌آیند (قسمت سوم)

GUNBOT 

این ربات معامله‌ی رمز محیط کاربری مناسبی دارد و کار با آن ساده است. این ربات معامله‌ی رمز ارز از محبوب‌ترین‌ها درزمینهٔ رمز ارزها بوده و بسیار قابل‌اطمینان است. پرداخت هزینه این ربات یک‌بار برای همیشه است و همچنین دارای بازار راهبردها هست. دیگر ویژگی پشتیبانی از ویندوز، مک و لینوکس است.

از نقاط ضعف این ربات معامله‌ی رمز ارز می‌توان به گران بودن استراتژی‌ها اشاره کرد. صرافی‌های Bittrex، poloniex، Binance، Kraken، Bitfinex و Cryptopia را پشتیبانی می‌کند. قیمت آن برحسب بیت کوین است و فقط یک‌بار پرداخت می‌شود.

بیت کوین و به‌طورکلی رمز ارزها، یکی از ابداعات انقلابی بشر در حوزه‌ی مالی و دگرگون‌کننده‌ی زندگی انسان‌ها هستند.

HAASBOT 

این ربات معامله‌ی رمز بسیار مشهور و محبوب ویژگی‌های جذابی دارد. این ربات گران بوده و زیاد برای مبتدی‌ها مناسب نیست. این ربات باقابلیت تنظیم خودکار و دارای امنیت بالایی است. پشتیبانی این ربات عالی، بسیار سریع و مناسب پاسخگویی مشتری هست. همچنین از همه صرافی‌های اصلی پشتیبانی می‌کند و مرتباً در حال اضافه کردن صرافی‌های جدید است.

 این محصول در سه طرح ابتدایی، ساده و پیشرفته به فروش می‌رسد و هزینه خرید آن باید برحسب بیت کوین پرداخت شود. یک ربات معامله‌گر معاملات را به‌طور خودکار انجام می‌دهد و انجام این معاملات را بر اساس یک سری معیارها و ضابطه‌ها که سازنده برای آن تعیین کرده، انجام می‌دهد.

با ما همراه باشید تا در مقاله‌ی بعدی که درباره‌ی درست کردن یک ربات معامله‌گر خوب است نکاتی را با شما به اشتراک‌گذاریم.

پاسخ دهدید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا اسم خود را وارد کنید