جان چن مدیرعامل کمپانی بلک بری دید خوبی نسبت به آینده گوشی های تاشو ندارد.

در مراسم کنگره جهانی موبایل ۲۰۱۹ (MWC 2019) گوشی های هوشمند بسیاری معرفی و رونمایی شد و در این بین دو گوشی اندرویدی تاشو سامسونگ گلکسی فولد و هواوی میت ایکس بیشتر از همه توجه ها را به خود جلب کردند و حرف حدیث های بسیاری در مورد آن‌ها زده شد که مهم‌ترین آن‌ها شکست آن‌ها به دلیل قیمت بسیار بالایشان بود.

بعد از معرفی این دو گوشی به نظر می‌رسد نسل گوشی های هوشمند در دنیا وارد فاز جدیدی شدند و انقلابی در راه است و همگان تحت تأثیر قرار گرفتند ولی جان چن از جمله افرادی بود که نه تنها تحت تأثیر قرار نگرفته بلکه به آینده آن‌ها هم دید خوبی ندارد و با شک و تردید درباره آن‌ها حرف میزند.

گوشی های تاشو و دید منفی مدیرعامل بلک بری به آینده آن ها
گوشی های تاشو و دید منفی مدیرعامل بلک بری به آینده آن ها

نظر جان چن درباره گوشی های تاشو

جان چن در جریان مصاحبه مطبوعاتی با خبرنگاران عنوان کرد که آینده خوبی برای گوشی های تاشو نمی‌بیند زیرا تقاضای خرید برای این گوشی ها خیلی محدود خواهد بود.

وی در ادامه گفت:  من دستگاهی سریع‌تر به همراه ارتقا عملکردی بهتری می‌خواهم و در حال حاضر چنین دورنمایی را نمی‌بینم. ما تکنولوژی حسگر اثرانگشت، حسگر تشخیص چهره و عنبیه چشم را در این صنعت داریم و به آن‌ها دست یافته‌ایم و این در حالی است که نیاز بازار و تقاضا برای صفحه نمایش بزرگ‌تر رو به افزایش است و گوشی های هوشمند به سمت بزرگ‌تر شدن پیش می‌روند.

جان چن در ادامه افزود که به هیچ یک از کارکنان کمپانی خودش اجازه خرید گوشی های تاشو را نمی‌دهد.

بلک بری در سال ۲۰۱۶ تولید گوشی هوشمند را متوقف کرد و این در حالی است که مجوز برند خودش را به tcl واگذار کرد، هنوز گوشی های بلک بری در بازار موجود است و آن زیر نظر tcl تولید می‌شود.

برند اصلی بلک بری در حال حاضر بر روی مسائل امنیتی و نرم‌افزارهای ارتباطی تمرکز کرده است.

منبع : pocketnow.com

پاسخ دهدید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا اسم خود را وارد کنید