دستیار صوتی گوگل Google Now

از قابلیت‌های اپلیکیشن دستیار صوتی گوگل (Google Now) این است که با گفتن کلمه‌ی Ok Google و یا لمس کردن علامت میکروفون آن در پایین جستجوگر گوگل گوشی‌ها یا تبلت های اندرویدی فعال شده و در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.

در حال حاضر بسیاری از کاربران تنها برای جستجو از این دستیار صوتی گوگل استفاده می‌نماید و از کارایی‌های گسترده آن بی‌خبرند. موبایل کمک امروز قصد دارد تا با معرفی فرمان‌های کاربردی و مفید که با Google Now می‌توانید انجام دهید، شمارا هرچه بیشتر با این دستیار صوتی قدرتمند آشنا نماید.

دستیار صوتی گوگل
دستیار صوتی گوگل

البته لازم به ذکر است که دستیار صوتی گوگل دارای تعدادی فرمان‌های صوتی آفلاین است که به‌وسیله آن می‌توانید کارهایی را بدون انجام دادن آن و فقط با گفتن آن فرمان صوتی انجام دهید. متأسفانه فرمان‌های صوتی آفلاین در حال حاضر از زبان فارسی پشتیبانی نمی‌کند ولی این مشکل در حالت آنلاین وجود نخواهد داشت. البته Google Now بهترین پاسخ‌دهی را در زبان انگلیسی دارد بنابراین تصمیم گرفته‌ایم تا این آموزش را بر اساس زبان انگلیسی پیش ببریم.

تنظیم تایمر و زنگ بیدارباش

به یک روش بسیار سریع برای تنظیم یک ساعت بیدارباش نیاز دارید؟ Google Now در خدمت شماست! کافی است تا با عبارت OK Google آن را فراخوانده و بر اساس دادن دستوراتی از او بخواهید که برای شما یک زنگ بیدارباش تنظیم کند.

اجرای یک اپلیکیشن

به‌وسیله این قابلیت شما قادر خواهید بود تا بدون حتی یک‌بار لمس صفحه‌نمایش دستگاهتان، برنامه مدنظر خود را اجرا نمایید. به‌عنوان‌مثال ابتدا با گفتن جمله  OK Google، این دستیار صوتی را فرامی‌خوانیم. سپس با گفتن عبارت open Chrome شما به این دستیار دستور می‌دهید که اپلیکیشن کروم را اجرا نماید و اگر این اپلیکیشن در دستگاه شما موجود نبود، لینک دانلود آن در گوگل پلی را در اختیار شما قرار می‌دهد. (کافی است به‌جای کروم هر برنامه‌ای را که خواستید بگویید.)

تماس و ارسال پیامک

دو تا از قابلیت‌هایی که شاید خیلی مفید باشند، ایجاد یک تماس تلفنی و همچنین ارسال یک پیامک به‌وسیله Google Now است. این قابلیت در مواقعی که قادر به دست گرفتن تلفن همراه خود نیستید (همانند رانندگی و یا پخت‌وپز) بسیار به کار شما خواهد آمد. بعدازآن که دستیار صوتی گوگل را فراخواندید، از او می‌توانید درخواست کنید تا با فرد مدنظر شما تماس بگیرد و یا برای او مطلبی که می‌گویید را پیامک کند.
علاوه بر آن شما قادر خواهید بود تا از طریق برنامه‌های ارتباطی مختلف همانند وایبر و تلگرام نیز اقدام به ارسال پیام بپردازید.

و بسیاری از قابلیت های دیگر که مهمترین آنها را معرفی کردیم.

منبع : mobilekomak.com

پاسخ دهدید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا اسم خود را وارد کنید