دارک وب چیست ؟ در مطالب قبلی کمی در خصوص وب تاریک یا همان dark web موضوع صحبت کردیم، در ادامه به بحث های دیگر در این خصوص می پردازیم.

در دسامبر 2014 آقای گرث اوون از دانشگاه پورتسموث متوجه شد که بیشترین محتوای دارک وب محتوای غیر اخلاقی از کودکان است و بدنبال آن بیشترین ترافیک بات نت ها بودند، همچنین فروم های سیاسی نیز قسمت نسبتا بزرگی را شامل می شدند. همچنین کلاهبرداری بیت کوینی و سرویس های مرتبط نیز بخش قابل ملاحظه ای را تشکیل می دادند.

در جولای 2017 یکی از سه سازنده این پروژه اعلام کردند که فیس بوک نیز بزرگترین سرویس مخفی است که در این فضا فعالیت می کند.

در سال 2016 یک تحقیق دیگر نیز از دانشگاه کینگز لندن منتشر شد که این لیست را کمی متحول کرد که در ادامه به آن می پردازیم.

بات نت چیست؟
بات نت چیست؟

بات نت چیست ؟

شاید شما نیز از خود بپرسید که botnet چیست ؟ بات نت ها معمولا توسط یک سرور فرماندهی و کنترل ساخته شده اند که برای مقاومت در برابر یک عامل سانسورگر درست شده اند که ترافیک بسیار زیادی را می توانند تشکیل دهند.

سرویس های بیت کوین
سرویس های بیت کوین

سرویس های بیت کوین

سرویس های بیت کوین معمولا در پروژه تور فعال هستند و دارای تراکنش های زیادی هستند. یک تحقیق جدید توسط Jean-Loup Richet از موسسه ESSEC نشان داد که بسیاری از خلافکاران کارهای خود را توسط بیت کوین پیش میبرند و از این طریق به راحتی پول شویی انجام می دهند.

بازار سیاه دارک وب
بازار سیاه دارک وب

بازار سیاه !

همچنین در دارک وب بازار سیاه هایی وجود دارد که افراد خلافکار در آن به خرید فروش داروهای غیرمجاز و همچنین کالاهای دیگر می پردازند.

در بعضی از این فروشگاه ها باگ های امنیتی نرم افزارهای مختلف نیز فروخته می شود.

هک
هک

سرویس ها و گروه های هک

بسیاری از هکرها سرویس های فردی و یا گروهیشان را در دارک وب برای فروش قرار می دهند. گروه هایی از قبیل xdedic , hackfroum در دارک وب فعالیت های زیادی دارند.

سرویس های کلاهبرداری

سرویس های کلاهبرداری

تعداد زیادی از فروم ها، سرویس های پی پال ، و بیت کوین وجود دارند که اقدام به مبادله ارزهای مختلف می کنند، بسیاری از این سرویس ها ماهیت کلاهبرداری دارند و اقدام به فریب افراد می کنند.

در صورتی که تمایل دارید که از لیست کامل از سرویس های مخفی تحت وب مطلع شوید و همچنین اینکه چگونه می توان به این سرویس ها دسترسی پیدا کرد، با ما در مطالب بعدی همراه باشید.

پاسخ دهدید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا اسم خود را وارد کنید