دارک وب چیست ؟ شاید این سوال برای شما نیز پیش آمده باشد و یا آن را در محافل مختلف شنیده باشید ولی هنوز به صورت کامل نمیدانید معنی آن چیست. اگر علاقمند هستید سوالاتتان در این زمینه پاسخ داده شود در ادامه با ما همراه باشید.

دارک وب یک قسمت از فضای وب است که بخشی از دارک نت هست، که در آینده مفصل راجب دارک نت نیز توضیح خواهیم داد.

دارک وب نیز با اینترنت قابل دسترسی است ولی نیازمند نرم افزارها و مجوزهای خاص خود است.

دارک وب قسمت کوچکی از دیپ وب است، این قسمت ها در موتورهای جستجو ایندکس نشده است و نمی توانید آن ها را در این موتورها پیدا کنید.

دارک وب
دارک وب

واژه شناسی

دیپ وب و دارک وب معمولا با هم اشتباه گرفته می شود، که باید توجه داشت دارک وب قسمتی از فضای دیپ وب است که در موتورهای جستوجو ایندکس نمی شوند.

تعریف:

وبسایت های دارکنت فقط از طریق شبکه های خاصی قابل دسترسی هستند که این شبکه ها کمک می کنند کاربران به صورت ناشناس در فضای وب و اینترنت به گشت و گزار بپردازند، همچنین این گشت گزارها به صورت پنهانی صورت می گیرد و قابلیت ردیابی آن و حتی پیدا کردن محل کاربران بخاطر رمزگذاری لایه ای آن بسیار کم است.

روش مخفی سازی هویت کاربران به این صورت است که اطلاعات کاربران از تعداد زیادی سرور های مختلف رد می شود و این کار باعث می شود مخفی سازی هویت کاربر تضمین شود. تعیین هویت کاربر فقط از طریق نود بعدی قابل شناسایی است که در آخر به آخرین نود که همان مقصد است می رسد.

این سیستم پیچیده باعث می شود که تقریبا شناسایی فرد غیر ممکن شود زیرا باید لایه به لایه اطلاعات از هر نود به نود دیگر رمزگشایی شود. به دلیل همین رمزنگاری پیشرفته سایت ها نمی توانند اطلاعات کاربران را پیدا کنند و همینطور کاربران نمی توانند اطلاعات هاست ها را پیدا کنند، و به همین دلیل است که افراد در دارک نت اعتماد به نفس بیشتری برای قرار دادن فایل های شخصی دارند.

دارک نت همچنین برای استفاده کارهای غیر قانونی نیز استفاده می شود، مثل مبادلات غیرقانونی و …

در مطالاب آینده بیشتر راجب دارک نت توضیح می دهیم، اگر تمایل دارید که در فیلدهای کامپیوتر ، هک ، تکنولوژی و هوش مصنوعی بروز باشید، با ما همراه باشید.

پاسخ دهدید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا اسم خود را وارد کنید