حریم خصوصی ویندوز: این روزها شما نیز شاید اخبارهای زیادی راجب نقض حریم خصوصی از سوی بسیاری از برنامه های مختلف را شنیده باشید. اگر شما نیز نگران حریم خصوصی خود هستید شاید در بسیاری موارد نتوانید کاری پیش ببرید ولی با اجرای بعضی از ترفند ها می توانید تا حدودی از حریم خصوصی خود محافظت نمایید. در اینجا ما برخی از کارهایی که می توانید انجام دهید تا از حریم شخصی خود محافظت کنید را به شما آموزش می دهیم.

خاموش کردن موقعیت مکانی ویندوز 10

شاید بسیار پیش آمده باشد که برنامه ای از شما درخواست دسترسی به موقعیت مکانی شما را خواسته باشد. این به این معنی نیست که شما همیشه باید مکان یاب سیستم خود را روشن بگذارید. وقتی شما لوکیشن سیستم خود را روشن میگذارید ویندوز 10 اطلاعات سیستم شما را تا 24 ساعت ذخیره می کند و اجازه می دهد برنامه هایی که دسترسی به لوکیشن را دارند نیز به این اطلاعات دسترسی داشته باشند.

در صورتی که شما موقعیت مکانی خود را خاموش کنید برنامه های مانند نقشه ها قادر نخواهند بود موقعیت شما را پیدا کنند. هرچند شما می توانید یک مکان مشخص را برای این برنامه ها معین کنید.

برای اینکه لوکیشن کامپیوتر خود را خاموش کنید باید مراحل زیر را طی کنید:

Setting>Privacy>Location

و سپس بر روی Change کلیک کنید تا به Off تغییر کند.

در قسمت پایین آن می توانید برنامه خاصی را محدود کنید یا به آن دسترسی بدهید.

موقعیت مکانی

محدود کردن دسترسی موقعیت مکانی تنها یکی از روش های مقابله با سوءاستفاده از اطلاعات شماست، اگر شما مراحل بالا را انجام دادید، شما قدم اول را بدرستی برداشتید و یک مرحله به بهبود حریم خصوصی ویندوز جلو رفتید ولی این پایان اقدامات شما نباید باشد، در مطالب بعدی روش ها و اقدامات دیگری که شما نیاز است انجام دهید تا حفظ حریم شخصی شما خدشه دار نشود را خواهیم گفت. شما با انجام دادن این اقدامات می توانید با خیال آسوده به گشت و گذار در فضای اینترنت بپردازید.

پاسخ دهدید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا اسم خود را وارد کنید