امروزه خودروهای تمام برقی کم‌کم با تنوع محصولات جدید، در حال پیدا کردن جای خود در زندگی ما هستند. شرکت تسلا که با مدیریت ایلان ماسک نابغه‌ی بلندپرواز دنیای فناوری اداره می‌شود پس از فروش موفق خودروهای مدل 3 و مدل X و مدل S که تمام الکتریکی و مجهز به توانایی اتو پایلوت یا رانندگی خودکار هستند، این بار به دنبال ارائه‌ی خودرویی شاسی‌بلند با ظرفیت سرنشین بیشتر به بازار است.

این شرکت آمریکایی دیروز در کنفرانسی، خودرو مدل Y خود را که مدت‌ها قرار بود معرفی شود را بالاخره به‌صورت رسمی معرفی کرد.

مشخصات فنی

پیمایش 482 کیلومتر با شتاب صفرتا صد 3.5 ثانیه‌ای (که عدد بسیار خوبی برای یک شاسی‌بلند محسوب می‌شود) برخی از مشخصات کراس اوور جدید تسلا هستند.

طراحی بیرون خودرو

 این خودروبر روی پلتفرم مدل 3 ساخته‌شده و شباهت بسیار زیادی به آن دارد به صورتی که در نگاه اول تشخیص این دو خودرو از هم بسیار مشکل است.

طراحی درون خودرو

همین شباهت در درون این خودروها نیز وجود دارد. در ظاهر، هیچ دکمه یا کلید خاصی در فضای داخلی وجود ندارد و حتی خبری از پنل پشت فرمان نیست. تمامی امکانات فنی و رفاهی خودرو، از طریق نمایشگر لمسی کنترل می‌شوند که بزرگ‌تر از ۱5 اینچ به نظر می‌رسد. سقف پانورامیک یک‌تکه و فضای بار 1.9 مترمکعبی از مشخصات تسلا مدل Y هستند.

تسلا مدل Y رونمایی شد. با ظرفیت 7 سرنشین و 482 کیلومتر با یک‌بار شارژ!

قیمت این خودرو نیز بسیار جالب‌توجه هست. قیمت اعلامی ارزان‌ترین نمونه‌ی آن 39 هزار دلار امریکا و در 4 نسخه کلی روانه بازار می‌شود. زمان عرضه بهار سال 2021 اعلام‌شده. ایلان ماسک اعلام کرده که همانند خودروهای قبلی که جزو ایمن‌ترین خودروهای بازار شناخته‌شده‌اند این خودرو جدید تسلا نیز قدر به دریافت5 ستاره‌ی ایمنی است. او همچنین گفته انتظار دارد این خودرو نیز به‌عنوان امن‌ترین خودروی سایز متوسط SUV شناخته شود.

تسلا مدل Y رونمایی شد. با ظرفیت 7 سرنشین و 482 کیلومتر با یک‌بار شارژ!

این خودرو فرصتی مناسب برای رشد کسب‌وکار تسلا است چراکه بازار SUV‌های سایز متوسط، این روزها حسابی داغ است.

پاسخ دهدید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا اسم خود را وارد کنید