در دو هفته گذشته نحوه تبدیل فایل های ورد و اکسل را به پی دی اف به شما عزیزان آموزش دادیم، در این هفته (آخرین قسمت از آموزش تبدیل فایل های مایکروسافت آفیس شامل ورد، اکسل و پاورپوینت) قصد داریم نحوه تبدیل پاورپوینت به پی دی اف را به شما نشان دهیم. تمامی مراحل کار مثل دو پست قبل یعنی ورد و اکسل هست اما از آنجا که شاید کسی به طور تصادفی فقط این صفحه را باز کرده باشد همان مراحل را اما این بار در نرم افزار پاورپوینت انجام داده و عکس گرفتیم و تقدیم شما می‌کنیم.

پی دی اف
pdf

تبدیل پاورپوینت به پی دی اف

خیلی کم اتفاق میافتد که بخواهیم فایل پاورپوینتی را به پی دی اف تبدیل کنیم و بیشتر مواقع اکثراً ورد و اکسل را برای تبدیل به پی دی اف با آن سر و کار دارند ولی به‌عنوان آخرین پست آموزشی برای تکمیل این سری از مقالات پاورپوینت را هم می‌نویسیم.

مهم‌ترین ویژگی پی‌ دی‌ اف، نمایش یک سند روی هر سیستم به شیوه‌ای یکسان و مستقل از نرم‌افزار و سخت‌افزار آن است. به‌عنوان مثال اگر یک سیستم کامپیوتری یا گوشی فاقد فونتی که یک سند در سیستم اولیه با آن نوشته‌شده باشد، قادر به نمایش صحیح آن نخواهد بود، اما فرمت فایل پی‌ دی‌ اف، نمایش یکسان اسناد روی همه پلتفرم‌ها و دستگاه‌ها را تضمین می‌کند. به همین دلیل پیشنهاد می‌شود برای اجرای یک سند متنی، ابتدا تبدیل ورد به پی‌ دی‌ اف را انجام دهید.

ابتدا در سمت چپ بالای صفحه مطابق شکل زیر گزینه فایل  File را کلیک میکنیم.

file
file

سپس در اینجا گزینه Export را میزنیم.

export
export

در اینجا زیر قسمت Creat a PDF/XPS Document روی گزینه Creat PDF/XPS کلیک کنید تا پنجره‌ی بعدی ظاهر شود و شما آدرس دلخواهتان برای سیو کردن فایل مورد نظرتان را انتخاب کنید.

Creat PDF/XPS
Creat PDF/XPS

سپس بعد از زدن گزینه publish می‌بینید که از فایل ورد شما یک خروجی با فرمت pdf ساخته‌شده است.

publish
publish

پاسخ دهدید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا اسم خود را وارد کنید