هفته گذشته طی پستی آموزشی به شما عزیزان نحوه‌ی تبدیل فایل های ورد به پی دی اف را آموزش دادیم و در ادامه این هفته قصد داریم تبدیل اکسل به پی دی اف را آموزش دهیم.

تبدیل اکسل به پی دی اف

حتماً برای هر کسی بخصوص کسانی که مثل من رزومه کاریشان را در اکسل با جدول بندی و کارهای دیگر درست کرده‌اند برای ارسال رزومه خود به کارفرمایان و شرکت های به دنبال نیروی کار نیاز دارند تا فایل رزومه‌شان به صورت فایل پی دی اف باشد. یا حتی شرکت ها و مؤسساتی که برای نمایش یک جدول آن را در اکسل ادیت و یا ویرایش نموده اند و برای ارسال به جاهای مختلف یا حتی آپلود کردن در سایتشان باید فایل پی دی اف باشد.

پی دی اف
pdf

در پس قبل هم از مزایای پی دی اف (PDF) برای شما عزیزان گفتیم که از بارزترین ویژگی های آن این است که اگر شما در سیستم خود با فونتی خاص مطلب خود را تایپ کرده و به پی دی اف تبدیل کنید در سیستم دیگری که فونتی که شما استفاده کردید نصب نباشد پی دی اف فرمت شما را حفظ کرده و با همان فونت نمایش می‌دهد یعنی نمایش فونت در پی دی اف در تمامی سیستم ها یکسان است که این خود یک ویژگی بسیار حائز اهمیتی است.

همانند ورد در اکسل هم شما می‌توانید از داخل خود برنامه مایکروسافت اکسل بدون نیاز به نرم افزار های جانبی با فرمت پی دی اف خروجی بگیرید.

تبدیل بدون نیاز به نرم افزار جانبی

همانند عکس‌های زیر عمل کنید.

ابتدا بالا سمت چپ گزینه File را کلیک کنید.

فایل
گزینه فایل

سپس در ستون سمت چپ گزینه Export را کلیک کنید.

Export
Export

در اینجا روی گزینه Create PDF/XPS کلیک کنید.

create
create

در پنجره باز شده آدرس مورد نظر جهت سیو کردن فایل خود انتخاب کرده و در نهایت گزینه Publish را کلیک کنید تا فایل اکسل شما به پی دی اف تبدیل شود.

Publish
Publish

لازم به ذکر است که این تبدیل ها با نرم افزار های جانبی هم قابل انجام است ولی ما در این پست ها ساده ترین راه را به شما آموزش دادیم.

پاسخ دهدید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا اسم خود را وارد کنید