بعد از معرفی و بررسی قابلیت‌های دستیار صوتی هوشمند کمپانی‌ها بزرگی چون اپل با نام سیری، گوگل تحت عنوان Google Now و کورتانا محصول مایکروسافت به دستیار صوتی هوشمند سامسونگ مي‌رسیم که برای اولین بار در گوشی هوشمند خود یعنی گلکسی اس ۸ و ۸ پلاس با اسم بیکسبی وارد بازار کرد.

بیکسبی دستیار صوتی هوشمند سامسونگ

این دستیار صوتی به‌قدری برای سامسونگ از اهمیت بالایی برخوردار بود که تصمیم گرفتند برای آن یک دکمه سخت‌افزاری در گوشی تعبیه کنند تا از این طریق دسترسی به آن هم برای کاربران سریع‌تر و راحت‌تر صورت گیرد. همچنین شما می‌توانید همانند دستیار صوتی اپل و گوگل با انجام یک سری تنظیمات از طریق فرمان صوتی هم این دستیار را آماده کار کنید. این ویژگی برای مواقعی مانند رانندگی و کارهایی که امکان استفاده فیزیکی از گوشی همراه را ندارید بسیار کارآمد است.

به گفته این کمپانی کره‌ای شما مجبور نیستید از دکمه فیزیکی فقط برای بیکسبی از آن استفاده کنید، اگر علاقه‌ای به این کار ندارید می‌توانید با انجام تنظیمات کاربری این دکمه را تغییر دهید.

دستیار صوتی بیکسبی همانند سایر رقبایش دارای ویژگی‌های مشترکی است که ازجمله آن‌ها می‌توان به برقراری تماس،‌ ارسال پیام، نزدیک‌ترین رستوران و … اشاره کرد.

قابلیت های Bixby

در کنار ویژگی‌های مشابه باید گفت که اگر یک کاربر در رساندن منظورش به بیکسبی باز بماند بیکسبی سعی می‌کند با پرسیدن سؤالات مرتبط و متنوع، به‌منظور اصلی کاربرش برسد. این ویژگی به طرز هوشمندانه و پیش‌فرض انجام می‌شود و نیازی نیست که کاربر از دستیار صوتی بخواهد که سؤال بپرسد. این ویژگی باعث کاربردی‌‌تر شدن بیکسبی نسبت به دیگر رقبا می‌شود.

ویژگی جالب دیگری که سامسونگ در Bixby بکار برده است، تشخیص یک سوژه با استفاده از دوربین است. برای مثال هنگام خرید، می‌توانید از بیکسبی استفاده کرده و کالای مورد نظرتان را اسکن کنید تا اطلاعات مربوط به محصول را دریافت کنید.

دیگر قابلیت‌های این دستیار هوشمند، خواندن نوشته و تشخیص منطقه‌ی جغرافیایی توسط بیکسبی است. همچنین در بیکسبی می‌توانید با کمک گرفتن از دوربین، متن را اسکن و ترجمه‌ی آن را ببینید.

ترجمه بیکسبی

یکی از کارهایی که کاربر می‌تواند با بیکسبی انجام دهد، مدیریت کامل گوشی هوشمندش است، به‌طوری‌که برای استفاده از گوشی‌اش نیازی به لمس تلفن هوشمند ندارد و تنها با فرمان‌های صوتی می‌تواند کارهای جالبی نظیر کاهش یا افزایش صدا، کاهش یا افزایش روشنایی تصویر یا اجرای اپلیکیشن خاصی را انجام دهد.

می‌توانید از لینک‌های زیر مقاله‌های مرتبط دراین‌باره را بخوانید.

سیری (Siri) ؛ دستیار صوتی هوشمند اپل و لذت کار با آن

دستیار صوتی گوگل Google Now بصورت اپلیکیشن برای کاربران

کورتانا دستیار صوتی هوشمند مایکروسافت

پاسخ دهدید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا اسم خود را وارد کنید