همانطور که می دانید هرساله زبان های برنامه نویسی  رتبه بندی می شوند که این رتبه بندی ها بر اساس عوامل مختلف نظیر میزان اشتغال، سرعت و بسیاری عوامل دیگر عرضه می شود. وبسایت ieee رتبه بندی را منتشر کرده است که بهترین زبان برنامه نویسی 2017 به شرح زیر است :

رتبه بندی زبان برنامه نویسی
رتبه بندی زبان برنامه نویسی

امسال هم همانند سال های قبل زبان Python جزو برترین زبان های برنامه نویسی قرار گرفته است. همانطور که مشاهدی می شود زبان پایتون در دو بخش وب و برنامه های دسکتاپ کاربرد دارد.

بعد از پایتون زبان های C و جاوا در صدر قرار دارند که هرکدام دارای مزیت های خاص خود نسبت به دیگری هستند. به عنوان مثال سرعت پردازش سی پلاس چلاس بسیار بالاتر از پایتون است که این مزیت در جای خود باعث استفاده برنامه نویسان از c++ می شود.

برنامه نویسی در ایران:

این که زبان برنامه نویسی در صدر باشد لزوما نشان دهنده این نیست که آن زبان بهترین زبان موجود است. اگر شما مبتدی هستید یا علاقه به برنامه نویسی دارید، ابتدا باید علاقه و نیاز خود را بررسی کنید و با توجه به نیازتان زبان مناسب را برای یادگیری و ادامه انتخاب کنید. همچنین جالب است که بدانید در کشور ایران پایتون کاربرد کمتری دارد و زبان های برنامه نویسی نظیر خانواده C ، پی اچ پی و جاوا بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند.

به عنوان مثال اگر شما از آن دسته از افراد هستید که تمایل دارید برنامه های ویندوزی و یا بازی بسازید، بهتر است سی شارپ را انتخاب کنید، زیرا با سی شارپ به راحتی می توانید در این بخش مانور بدهید، علاوه بر این اگر شما سی شارپ را یاد بگیرید می توانید به راحتی asp.net را نیز یاد بگیرید و برنامه نویسی تحت وب را آغاز کنید!

ولی با این حال هنگام شروع بهتر است با چند متخصص مشورت کنید تا به درستی این انتخاب را انجام دهید.

پاسخ دهدید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا اسم خود را وارد کنید