بدافزارها همیشه سعی در این داشتند که به مردم و حتی شرکت های بزرگ و کوچک حمله کنند. این بار یک بدافزار جدید اکانت های گوگل را مورد هدف قرار داده است و در حال حاضر بیش از یک میلیون اکانت مورد حمله قرار گرفته اند.در ادامه با گولیگان آشنا می شویم.

یک شرکت امینتی گفته است که یک تروجان به نام تروجان گولیگان (Gooligan) روزانه 13000 اکانت را مورد حمله قرار می دهد.

این بدافزار که با آلوده کردن دستگاه اندرویدی توکن احراز هویت دستگاه را میدزدد تا بتواند به برنامه هایی نظیر گوگل پلی، جیمیل، گوگل فوتوز، گوگل داکز، گوگل درایو و برنامه های دیگر رخنه کند.

به نقل از فوربز گفته شده است که این حمله بدافزاری بزرگترین حمله فردی است که تابحال اتفاق افتاده است. ولی  دلیل این حمله ها شاید آن چیزی که  انتظار دارید نباشد، هدف این نیست که اطلاعات شخصی شما را بدزدد. هدف این است که برنامه هایی را برای شما دانلود نماید که بخشی از تبلیغاتی است که شامل کلاه برداری می شود و از طریق این تبلیغات ماهیانه بیش از 320000 دلار درآمد کسب می کنند. همچنین گوگل نیز این حرف را تایید کرده است که هدف این هک ها دزدیدن اطلاعات شخصی نیست.

اندروید

این روزها حمله به غول های اینترنت امری فراگیر شده است. در ماه سپتامبر شرکت یاهو بزرگترین حمله سایبری در تاریخ را متحمل شد و طی این حمله ها اطلاعات بیش از نیم میلیون اکانت دزدیده شد.

گولیگان زیر مجموعه بدافزاری به نام بدافزار ghost push است که این نوع بد افزار به وسیله بدافزار های مختلف دستگاه شما را آلوده می کند. وفتی که به وسیله این برنامه ها بدافزار ها روی دیوایس شما نصب شد این بدافزارها به صورت خودکار نام کاربری و رمز شما را میدزدد تا در برنامه های مختلف review هایی را پست کند که این کار باعث درآمد برای هکرها است. بدافزار گولیگان معمولا از طریق برنامه هایی که از سایت ها و اپ استور های غیرمجاز وارد سیستم شما می شود و اپ استورهای بزرگ مانند گوگل پلی دارای اینگونه برنامه های مخرب نیستند.

سافت به نصب برنامه ها از طریق سایت های متفرقه را به شما توصیه نمی کند و بهترین منبع برای دانلود برنامه ها پلی استور گوگل است که هرچند بدلیل محدودیت هایی که برای ما ایرانیان وجود دارد به بسیاری از این برنامه ها از طریق فروشگاه گوگل نمی توانیم دسترسی داشته باشیم.

به امید روزی که این محدودیت ها به صورت کامل برداشته شود.

پاسخ دهدید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا اسم خود را وارد کنید