امروزه اگر به اخبار گوش دهیم هر روز خبر جدیدی از هوش مصنوعی می شنویم، هوش مصنوعی روز به روز نقش بیشتری در زندگی ما ایفا می کند و به ما انسان ها کمک می کند تا زندگی بهتری داشته باشیم، از پیش بینی آب هوا گرفته تا محاسبات سنگین در قسمت های مختلف علم، در صورتی که تمایل دارید بیشتر راجب هوش مصنوعی مطلع شوید در سافت به می توانید به طور کامل درباره این موضوع اطلاع کسب کنید کافیست از این قسمت وارد قسمت هوش مصنوعی ما شوید.

گوگل و استفاده از هوش مصنوعی

به تازگی گوگل در حال استفاده از هوش مصنوعی برای حل کردن مشکل پیش بینی وزیدن باد است.

بادهایی که در مزرعه های می وزد یک منبع معرکه تجدید پذیر است ولی به دلیل اینکه نمی تواند وزیدن آن را درست پیش بینی کرد این منبع خروجی قابل اطمینانی ندارد.

با بهبود دادن پیش بینی های باد و تامین کردن اطلاعات بیشتر اپراتور ها می توانند آمادگی بیشتری برای درخواست های تامین انرژی داشته باشند.

هوش مصنوعی
هوش مصنوعی

گوگل در بلاگ خود نوشت:

بر اساس این پیش بینی ها، مدل ما توصیه می کند که چگونه می توان به حداکثر بازدهی در طول روز رسید.

این بسیار مهم است چون انرژی هایی که می توانند مقدار معینی انرژی را در زمان مشخصی به ما بدهند بسیار با ارزش تر هستند برای شبکه.

شاید متحیر شوید، ولی سیستم جدید گوگل می تواند تا 36 ساعت آینده را به صورت دقیق پیش بینی کند! گوگل همچنین ذکر کرد که هوش مصنوعی 20 درصد در تولید بیشتر و ارزش انرژی بادی کمک کرد

مقایسه ها نشان می دهد گوگل به اهداف خود در این پروژه رسیده و به زودی این سیستم را در ایالات متحده گسترش می دهد تا انرژی مورد نیاز خودشان را تولید کنند.

به تازگی هوش مصنوعی در ایران جای خود را پیدا کرده است. امید است که در کشور عزیزمان ایران نیز علاقه مندان به هوش مصنوعی با پشتکار خود بتوانند از این تکنولوژی برای پیشرفت کشور و جهان اقدام کنند.

پاسخ دهدید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا اسم خود را وارد کنید