زمانی که بچه بودیم در هفته‌نامه‌ها و مجلات مخصوص کودکان صفحاتی در آن‌ها بود که یک سری نقطه شماره‌گذاری شده وجود داشت، با متصل کردن نقاط به ترتیب شماره آن‌ها درنهایت تصویری حاصل می‌شد که شکل یک حیوان و یا هر شکل دیگری بود، بعد از وصل کردن نقاط به هم و شکل به‌دست‌آمده آن را رنگ‌آمیزی می‌کردیم و نقاشی را کم‌کم به کودکان آموزش می‌داد. بازی ایرانی خونه به خونه همان چیزی است که ما در بچگی روی کاغذ با مداد نقاشی می‌کردیم، حال باید در صفحه موبایل یا تبلت کودکان با دستی خالی از قلم این کار را انجام دهند.

درست است که در عصر جدیدی از تکنولوژی قرار داریم ولی به‌شخصه به‌عنوان نویسنده این مقاله معتقدم یک سری کارها نظیر همین نقاشی کردن در سنین پایین برای انسان‌ها حالت استاندارد گذشته خود را حفظ کند بهتر است تا اینکه وارد دنیای کامپیوتری شود.

معرفی بازی ایرانی خونه به خونه

خونه به خونه یک بازی آموزشی برای کودکان است که در آن کودک با وصل کردن نقاط به یکدیگر در نهایتاً با اسامی و شکل تعدادی از حیوانات و وسایل نقلیه آشنا می‌شود. درعین‌حال این بازی به کودک کمک می‌کند تا شمارش اعداد از ۱ تا ۱۰ را هم یاد بگیرد.

بازی ایرانی خونه به خونه
بازی ایرانی خونه به خونه

در طول بازی از موسیقی‌هایی متناسب با موفقیت یا عدم موفقیت کودک در تکمیل طرح‌ها استفاده‌شده تا اثر ترغیبی بر کودک داشته باشد و او را به ادامه بازی وادارد. درعین‌حال تلاش شده با استفاده از گرافیک بازی و جذابیت و هارمونی رنگ‌ها در کودک شادابی ایجاد شود.

بازی ایرانی خونه به خونه با استفاده از موتور unity ساخته‌شده و هم‌اکنون برای سیستم‌عامل اندروید در دسترس است.

منبع : www.ircg.ir

قسمت‌های قبل را از لینک‌های زیر دنبال کنید.

بازی ایرانی فرار بزرگ ؛ قسمت ششم از سری مقاله های معرفی بازی ایرانی

بازی ایرانی بالهای تاریک ۲ ؛ قسمت پنجم از سری مقاله های معرفی بازی ایرانی

بازی ایرانی رویای نیوتن ؛ قسمت چهارم از سری مقاله های معرفی بازی ایرانی

بازی ایرانی کات ؛ قسمت سوم از سری مقاله های معرفی بازی ایرانی

بازی ایرانی رویال کوییز ؛ قسمت دوم از سری مقاله های معرفی بازی ایرانی

بازی ایرانی توپ ماجراجو ؛ اولین قسمت از معرفی بازی‌های ایرانی

پاسخ دهدید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا اسم خود را وارد کنید