خبرهای مرتبط به اینترنت 5G به حد چشم‌گیری افزایش‌یافته است تا جایی که کم‌کم می‌بینیم تولیدکنندگان بزرگ گوشی‌های هوشمند در حال ارتقا زیرساخت‌هایشان برای عرضه و پشتیبانی دستگاه‌هایشان از نسل پنجم شبکه اینترنت همراه هستند. گفته‌شده 5G سرعتی بالغ‌بر ۱۰ الی ۲۰ برابر نسبت به قبل را عملی می‌سازد.

اینترنت 5G چیست؟

نسل پنجم از شبکه اینترنت گوشی‌های همراه یا همان 5G، پیشنهادی جذاب برای نسل حال حاضر یعنی 4G می‌باشد که می‌تواند ثبات بیشتری را در سرعت ارائه دهد. اینترنت 5G نسبت نسل چهارم سرعت بیشتری برای دانلود و آپلود اطلاعات شما به همراه دارد.

اینترنت 5G چیست؟
اینترنت 5G

همین‌طور در آینده‌ای نه‌چندان دور با به انبوه رسیدن تولید خودروهای هوشمند که از هوش مصنوعی بهره مندند آن‌ها به اینترنت پرسرعت‌تری برای برقراری ارتباط و آنالیز ترافیک نیاز دارند که نسل پنجم اینترنت همراه می‌تواند نقش مهمی در این عرصه ایفا کند.

سرعت 5G

شاید در ابتدای راه شاهد سرعت زیادی از این تکنولوژی نباشیم چون شرکت‌های مخابراتی از آن برای تقویت و ارتقای ظرفیت شبکه حال حاضر خود استفاده کنند.

اگر ادعای سرعت 10 الی 20 برابری نسبت به حال حاضر در نسل پنجم عملی شود و به واقعیت بپیوندد می‌توانیم شاهد سرعتی نزدیک به یک گیگابایت بر ثانیه باشیم که عددی بسیار هیجان‌انگیز است بخصوص برای گیمرها که این روزها به حجم بالایی برای دانلود دیتاهای خوددارند و برای آنلاین بازی کردن نیازمند سرعت پایدار و ثابتی هستند.

نقش نسل پنجم شبکه اینترنت همراه

با گذر زمان سیر صعودی استفاده‌کنندگان و خریداران گوشی‌های هوشمند، ساعت‌های هوشمند و غیره رو به افزایش است و از کودک گرفته تا میان‌سال و سالمند به این دیوایس ها علاقه‌مند هستند به همین دلیل هم شاهد افزایش حجم استفاده از اینترنت در کل جهان هستیم. روزبه‌روز شبکه‌های ارتباطی در حال افزایش‌اند و وقتی هزاران متقاضی بخواهند از آن استفاده کنند، شبکه دچار مشکل می‌شود. پس 5G در اینجا نقش مهمی پیدا می‌کند و این ادعا را دارد که در محدوده‌ای که هزاران نفر در حال استفاده از اینترنت هستند به‌راحتی پاسخگو باشد.

اینترنت 5G
اینترنت 5G

زمان ارائه

با توجه به ارزیابی زمانی انجام‌شده اکثر کشورها سال 2020 را برای ارائه این تکنولوژی مناسب دانسته‌اند اما یک شرکت مخابراتی قطری با نام اوریدو این فناوری را به شکلی محدود عملی کرده است.

در پست‌های آتی اطلاعات بیشتری از شبکه اینترنتی 5G در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد.

(با تشکر از میترا، همکار عزیز بابت گرداوری این پست)

پاسخ دهدید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا اسم خود را وارد کنید