دوران کودکی سنین طلایی‌ای برای آموزش چیزهای جدید به بچه‌ها است انسان‌ها در سنین پایین‌تر حتی در هنگام بازی دائماً در حال یادگیری هستند. و با توجه به پیشرفت روزافزون جامعه و نیاز به یادگیری مهارت‌های جدید برای شغل‌های جدید، یادگیری برنامه‌نویسی برای هر شخصی در آینده الزامی است. به همین دلیل به‌تازگی شرکت‌های زیادی به آموزش کد نویسی به کودکان روی آورده‌اند.

در آینده شغل‌های جدیدی به وجود می‌آیند و کودکان ما باید مهارت‌های جدید را برای رویارویی با آینده بلد باشند

 شرکتی به نام learning resources با تولید انواع اسباب‌بازی‌هایی که قابلیت برنامه‌ریزی رادارند به کودکان امکان برنامه‌نویسی هنگام بازی را می‌دهد.  یکی از محصولات آن‌ها برای کودکان 4 ساله تهیه‌شده است به این صورت که دو عروسک به شکل حیوانات طراحی‌شده‌اند که روی یکی از آن‌ها 4 دکمه برای حرکت کردن است. کودک باید با استفاده از این دکمه‌ها ربات را برنامه‌ریزی کند تا به ربات کوچک‌تر که نقش بچه‌ی این سگ را دارد برسد. با این روش کودک با اصول اولیه‌ی برنامه‌نویسی آشنا می‌شود بدون اینکه نیازی به خواندن یا آموزش مستقیم برنامه‌نویسی به اوباشیم.

اسباب‌بازی‌هایی برای کمک به آموزش برنامه‌نویسی به کودکان

اسباب‌بازی دیگری نیز برای رده سنی بزرگ‌تر ساخته‌شده که شما می‌توانید با استفاده از لپ‌تاپ گوشی یا تبلت خود به آن وصل شوید و برای آن برنامه به زبان ساده‌ای بنویسید. به این صورت که بلوک‌های نوشته‌شده‌ی برنامه از قبل در آن موجود است و کودکان می‌توانند با کنار هم چیدن این بلوک‌ها اسباب‌بازی خود را کنترل کنند.

آموزش کد نویسی برای هر سنی با اسباب‌بازی موردعلاقه‌ی آن‌ها

شرکت دیگری نیز با استفاده از ابزارهای الکترونیکی کودکان را با فن‌آوری جدید آشنا می‌کند. در کیت‌های این شرکت برد و سیم و وسایل مخصوص مثل مقاومت و خازن همراه باراهنمای استفاده از آن‌ها موجود است. بچه‌ها می‌توانند با استفاده از راهنما و وسایل موجود وسایل جدیدی را درست کنند.

 هدف اصلی این شرکت آموزش با اسباب‌بازی است و همراه همه‌ی کیت‌های خود نرم‌افزار مخصوصی برای کد نویسی تولید کرده که شما می‌توانید بازی‌های آماده را دانلود کرده یا بازی جدیدی را خودتان کد نویسی کنید.

پاسخ دهدید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا اسم خود را وارد کنید