آیفون 5G

پس از اوج گرفتن اخبار مربوط به اینترنت نسل پنجم یا همان 5G و حتی عرضه گوشی‌های پشتیبانی‌کننده از این تکنولوژی که هنوز به بازار عرضه نشده توسط کمپانی‌های معروفی همچون سامسونگ یعنی رقیب اصلی اپل در عرصه تولید گوشی‌های هوشمند این انتظار از طرف کاربران بالا رفت تا منتظر شنیدن اخباری مبتنی بر عرضه گوشی هوشمند از کمپانی محبوبشان اپل در خصوص آیفون 5G باشند تا در سال جاری آیفون‌های خودش را مجهز به تکنولوژی 5G برای اتصال به شبکه اینترنت را معرفی کند.

بعد از مراسم رونمایی از کهکشانی‌های دهم توسط سامسونگ و اخبار منتشرشده مبنی بر اینکه سامسونگ گلکسی اس 10 مدل 5G هم داراست طرفداران اپل بیشتر مشتاق و منتظر این خبر هستند و شاید در تعجب باشند که چرا واکنشی از سوی اپل نمی‌بینند.

سبقت رقبا در زمینه 5G

درحالی‌که سایر کمپانی‌های تولیدکننده گوشی‌های هوشمند برنامه‌های خودشان در خصوص عرضه اسمارت فون هایشان در سال 2019 مجهز به 5G را به گوش مردم می‌رسانند اما به نظر می‌رسد که اپل حداقل در سال 2019 برنامه‌ای برای آن ندارد و بنا به گفته‌ی اینتل اپل آماده این کار تا سال 2020 نخواهد بود.

پس اگر شما هم از طرفداران آیفون هستید و منتظر آیفون 5G می‌باشید پس فعلاً با خیالی آسوده به صندلی خود تکیه دهید و برای مدت بیشتری به کارهای خود ادامه دهید.

آیفون
آیفون

‌پس از مشکلات پیش‌آمده بین اپل و کوالکام قرار بر این شد که تولید چیپست های اصلی گوشی‌های آیفون بر عهده اینتل باشد، با اعلام این شرکت که چیپست های مربوط به مودم 5G تا سال 2020 در دسترس قرار نخواهد گرفت می‌توان به این نتیجه رسید که پس شهریور امسال شاهد معرفی آیفون 5G نخواهیم بود و شاید در تابستان 2020 بتوانیم منتظر آن باشیم.

اینتل یا مدیا تک؟

گرچه این تأخیر از طرف اینتل صرفاً می‌توان به این معنی هم نباشد که اپل تا سال 2020 برای عرضه 5G صبر خواهد کرد، شاید این کمپانی نقشه جایگزینی برای تأخیر اینتل داشته باشد و مدیا تک (Media Tech) را وارد عمل کند تا چیپست‌های مربوط به مودم 5G را برای اپل طراحی کند.

درهرصورت این تأخیر نسبت به سایر رقبا احتمالاً مشکلاتی را برای اپل ایجاد کند اما چیزی که مسلم است این است که هرچه تأخیر بیشتر شود عواقب جدی‌تری گریبان گیر این کمپانی خواهد شد.

منبع : www.macworld.co.uk

پاسخ دهدید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا اسم خود را وارد کنید